• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Erolun 23 nisan mesajı
23 Nisan 2016 Cumartesi 12:07

Vali Erol'un 23 nisan mesajı

Konya Valisi Muammer Erol, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Vali Erol mesajında şu ifadelede yer verdi:

"Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı, millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı 23 Nisan 1920 tarihini 96. Yıldönümünde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak İlimizde de kutlamanın mutluluğunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Büyük Türk Milleti tarih boyunca çok şanlı, ihtişamlı dönemler yaşadığı gibi, çok zor günler de yaşamıştır. İmkânsızlıklar içinde dahi hiçbir zaman yılmamış, onurlu bir millet olarak, zaman zaman adeta küllerinden yeniden doğmuştur. TBMM'nin açılması da milletimiz için zor günlerde geleceğimizi şekillendiren tarihi bir adım, milli egemenlik ilkesinin vücut bulmasını sağlayan önemli bir dönüm noktasıdır. Bu tarihte; kurtuluş mücadelemiz için Türkiye Büyük Millet Meclisinin çatısı altında tek yumruk olan Milletimiz, dört bir yanı işgal edilmiş vatanımızı düşman işgalinden kurtarmayı başarmıştır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan Çocuk Bayramı, dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramıdır ve evrensel nitelik taşımaktadır. Tüm dünya çocuklarıyla kutlanması yüreklerin güzelliklerde birleşmesi bakımından çok anlamlıdır ve bizlere mutluluğumuzu, sevincimizi tüm dünya çocuklarıyla da paylaşma, dostluk, kardeşlik, hoşgörü ve barış mesajlarını onlar aracılığıyla tüm insanlığa da iletme fırsatı tanımaktadır.

İlimizde her yıl düzenlediğimiz Uluslararası Rumi Çocuk Spor Oyunları da müşterek duyguların paylaşılmasında ve farklı kültürlere sahip çocukların kaynaşmasında önemli bir işlev yüklenmekte ve büyük katkılar sağlamaktadır. Bu yıl da 6. Uluslararası Rumi Çocuk Spor Oyunları 19-24 Nisan tarihleri arasında dünyanın 20 ülkesinden gelen yüzlerce çocuğun katılımıyla gerçekleştirilmekte, bayram coşkusu hep birlikte en güzel şekilde idrak edilmektedir.

Şüphesiz; çocuklarımız, insanlığın ortak umudu, geleceğin en kıymetli hazinesidir. Onların başarılı ve mutlu olmaları, yüzlerinin her zaman gülmesi bizlerin tek dileğidir. Çocukları için tüm imkânlarını seferber eden, ruhsal ve bedensel olarak onların en iyi biçimde yetişmelerini sağlayan toplumlar, her alanda gelişmelerini daha iyi sürdürmekte, geleceğe güvenle bakabilmektedirler.

Dolayısıyla; yeni fikirler üreten, eleştirel düşünen, kendine güvenen, çağın ruhunu yakalayan, teknolojiye hakim, araştırıcı, girişimci, ufku ve vizyonu geniş, değerlerine bağlı yeni nesillerin yetiştirilmesi bizim için büyük önem arz etmektedir. Onların daha iyi hazırlanmış bir gelecekte, demokrasiyi benimsemiş, insan haklarına saygılı, hoşgörülü, milli ve manevi değerlerine bağlı, çalışkan, özgüveni yüksek yeni bireyler olmalarını sağlamak hepimizin en temel görevi ve sorumluluğu olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve Büyük Türk Milletinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnet duygularıyla anıyor, saygılarımı sunuyorum"
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA