• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Doğan engelliler haftasını değerlendirdi
10 Mayıs 2012 Perşembe 11:20

Vali Doğan engelliler haftasını değerlendirdi

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Engelli Dostu Konya için ciddi mesafeler alındığını ve bir önceki yıla nazaran engellilere yönelik hedefin daha da belirgin hale geldiğini söyledi.
Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, “Engelli Dostu Konya” için ciddi mesafeler alındığını ve bir önceki yıla nazaran engellilere yönelik hedefin daha da belirgin hale geldiğini söyledi.
Vali Doğan, Engelliler Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda, değişimin hızla yayıldığı bir zaman diliminde yaşadığımızı belirterek, “Ülkemizde her alanda kayda değer bir değişim ve ilerlemenin varlığına tanıklık ediyoruz. Bu değişim rüzgarı kamu hizmetlerini çeşitlendirdiği, niteliği yükselttiği gibi, bireylerin de hayata bakışlarında kalıcı tesirler bırakıyor. Belki de her birimiz, durumun bizi nasıl etkilediğini, içinde yaşamak nedeniyle fark edemiyoruz. Konya'da engellilere yönelik kamu hizmet alanında hızlı gelişme yaşandığının, engellilerin artık sosyal hayatla daha yüksek oranda ilişki içinde olduğunun belki bizler farkında değiliz. Ama dışarıdan gözlemler, değişimi çok önemli ölçüde fark ediyor; not ediyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımızın eşleri Hayrünnisa Gül hanımefendinin önderliğinde yürütülen 'Eğitim Her Engeli Aşar' projesinde Konya iki yıl üst üste ödül alan birkaç ilden biri oldu. Bu ödül aslında Konya'da engellilere yönelik hizmet alanında yaşanan değişimin, devletin en üst noktasından teyidi anlamına geliyor. Güzel olan değişimin birkaç il ile sınırlı olmaması, ülke sathına yayılan yeni ve çağdaş bir yaklaşımın egemen olması. Türkiye, artık engellilerine pozitif ayırımcılık yapmayı anayasal bir şart haline dönüştürmüş bir ülke. Bugün toplumun her kesiminde engelli bireylere kapsayan bir algı düzeyi oluşmuş durumda. Engelliler ve aileleri, öz vatanlarında kendileri daha özgür hissediyorlar. Her engelli bireyimizin yüzündeki tebessümü gördükçe, bu gülümsemenin hiçbir değerle eş tutulamayacağını, toplum olarak daha iyi anlıyoruz artık. Bununla beraber düşüncelerde ve duygularda olan ve eksikliğin gerçek eksiklik olduğunu hepimiz daha net fark ettik. Artık şüphe yok ki 'Engelli Dostu Konya' için ciddi mesafeler alınmış ve bir önceki yıla nazaran engellilere yönelik hedefimiz daha da belirgin hale gelmiştir. Bu alanda faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin, gönüllü teşekküllerinin ve adeta diğerkamlık duygusu içerisinde hizmet üreten devlet kurumlarının, özel sektörümüzün gayretlerini çok önemsiyor, çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Bu duygularla tüm engelli vatandaşlarımızı sevgiyle kucaklıyor; Engelliler Haftası'nın engellerimiz için farkındalık oluşturmasını temenni ediyorum” dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA