• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vakitten ikinci Önder Sav iddiası
19 Ocak 2009 Pazartesi 19:10

Vakit'ten ikinci Önder Sav iddiası

Önder Sav'ın telefonu açık unutması üzerine merkez valisi ile yaptığı gizli görüşmeyi kaydeden Vakit'in ağına bu sefer Mesut Parlak yakalandı. İşte iddilar...

Bugün İstanbul Üniversitesi Rekötrlüğünü, Yunus Söylet'e devreden Mesut Parlak da Vakit'e karşı telefonunu açık unutanlar arasına katıldı. Vakit'in haberindeki iddiaya göre Parlak, kendisi ile görüşen muhabire kızdı telefonu kapattı ama telefon 2 dakika açık kaldı. Bu sürede Parlak Vakit muhabirine ağır küfürler savurdu. İşte o haber:

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü görevini bugün Prof. Yunus Söylet’e devredecek olan Mesut Parlak’ın, rektörlüğü döneminde verdiği yemeklerle “derin” olarak bilinen birçok kişiyle görüşmeler yaptığı belirlendi. Rektör Parlak’ın, derin kişilerle yemekli görüşmeleri İstanbul Üniversitesi’ne ait, Boğaz’a nazır sayılı mekanlardan Baltalimanı Sosyal Tesisleri’nde yaptığı tespit edildi.

 

AYDIN DOĞAN’LA NE KONUŞTU?

Prof. Dr. Mesut Parlak’ın, 28 Mart 2006 tarihinde medya patronu Aydın Doğan, Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Hürriyet gazetesi köşe yazarı Rahmi Turan ve yanındaki 4 kişiyle beraber İÜ Baltalimanı Sosyal Tesisleri’nin deniz kenarı bölümünde yemek yediği ortaya çıktı. Prof. Dr. Parlak, bir sene sonra yine aynı tarihte yani, 28 Mart günü medya patronu Aydın Doğan ve beraberindeki 5 kişiyle tekrar bir araya geldi. Hürriyet gazetesi köşe yazarı Rahmi Turan’ın, görüşmenin yapıldığı tarihten sonraki günlerde köşe yazılarında Mesut Parlak’ın başörtüsü yasağını sürdürmesini öven yazılar kaleme aldığı tespit edildi. Rahmi Turan, 16 Eylül 2007 tarihli “Mesut Hoca ile gurur duydum” başlıklı köşe yazısında rektör Parlak’ı öve öve bitirememişti.

EMEKLİ PAŞALAR, HAKİM VE SAVCILARLA DA GÖRÜŞMÜŞ

Prof. Dr. Mesut Parlak’ın, medya patronu Aydın Doğan’la görüştüğü gibi, toplum mühendisliğine soyunan emekli paşalarla da görüşmeler yaptığı belirlendi. Rektör Mesut Parlak’ın 16 Mayıs 2005 tarihinde yine aynı yerde (İÜ Baltalimanı Sosyal Tesisleri Köşk bölümünün üst katında) 13 emekli paşa ile bir araya geldiği tespit edildi. Emekli paşalarla görüşmelerini aksatmadığı görülen Mesut Parlak’ın 8 Şubat 2007 tarihinde ise Ataman Bey ve yanındaki 14 emekli paşa ile özel bir görüşme yaptığı da ortaya çıktı.

Mesut Parlak’ın, medya patronu Aydın Doğan ve emekli paşalar haricinde, yargı camiasından birçok kişiyle de sık sık görüştüğü belirlendi. Baltalimanı Sosyal Tesisleri’nde 11 Temmuz 2006 tarihinde 10 kişilik Fatih Adliyesi mensupları ile görüşüp yemek yiyen Prof. Dr. Mesut Parlak, 14 Haziran 2007 tarihinde ise 6 savcıyla aynı mekânda yemekli görüşme yaptı. Rektörlük görevini devretmeye hazırlanan Mesut Parlak’ın medya patronu, emekli paşalar, savcılar ve adliye mensuplarıyla yaptığı toplantılarda neler konuştuğu merak ediliyor.

PARLAK MUHABİRİMİZE HAKARET ETTİ

Muhabirimiz Hüseyin Kulaoğlu’nun “derin görüşme”lerini sorduğu İstanbul Üniversitesi Rektörü Mesut Parlak, bahsedilen kişilerle öteden beri görüştüğünü ve davetleri kendisinin yaptığını söyledi. Aydın Doğan ile uzun süreden beri tanıştığını belirten Parlak, “25-30 yıldır Aydın Doğan ile tanışıyorum. Medya patronu olmadan önce de tanıyordum” dedi. Parlak, emekli paşalarla yemekli toplantılarda bir araya gelmesi konusuyla ilgili sorularımız üzerine kızdığını gizleyemedi. Gazetemizin bu konularla ilgilenmesini eleştiren Parlak, İstanbul Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde üniversite işleriyle ilgili olmayan toplantılarda verilen yemeklerin parasının kimin tarafından ödendiğini sormamıza ise adeta çıldırdı.

MESUT’UN PEZEVENK SKANDALI

Kızgınlık ve öfkesi yüksek ses tonundan anlaşılan Prof. Dr. Mesut Parlak, adeta ikinci bir Önder Sav vakasına imza attı. Telefonu kapattığını sanan rektör Parlak, yanındaki kişiyle konuşurken telefonunu açık unuttuğunun farkında olmadan muhabirimize ağza alınmayacak hakaretler etti.

Yaklaşık 2 dakika boyunca muhabirimizin sorduğu sorularla ilgili yanındaki bayana yorum ve izahlarda bulunduğu duyulan Parlak, “Paşalarla da görüşmüşüm. Herkesle görüşürüm ben. Yasak mı lan pezevenk? Adama bak! Yediğim yemeğin hesabını soruyor bana” şeklinde konuştu. Yanındaki bayanın, muhabirin niçin aradığını sorması üzerine Parlak, şunları söyledi: “Yediğim yemeklerin parasını soruyor. Ben de ‘Sen kimsin lan pezevenk! Yediğim yemeklerin parasını hep ben vermişim’ dedim.” Aynı ortamda bulunan başka seslerin de araya girmesinin ardından Mesut Parlak, telefonunu tam olarak kapattı. Telefonun kesilmesi üzerine tekrar tekrar aradığımız Mesut Parlak, telefonunu açmaktan kaçındı

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA