• Konya15 °C

Hamdi Bağcı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vakit Hayırlı Olsun, Deyip Çalışma Vaktidir

27 Kasım 2013 16:12

Başbakanımız, Büyük Ustamız “dostlarım, dün bitti, gün bugünü inşa günüdür” diyor ya, işte bizim de söyleyeceğimiz budur, dün dünde kalmıştır, gün bugüne ve yarına bakma günüdür.

Çocuklarımız için, gençlerimiz için, geleceğimiz için buna mecburuz…

Dün AK Partinin grup toplantısını sonuna kadar takip ettik. Başbakanımız grup toplantısında çok güzel bir Konya tanıtımıyla yeni Başkan adayımızı açıkladı.

Tabi ki sürpriz yok, daha öncede yazdığımız gibi Tahir Akyürek aynı zamanda Belediye Başkan Adayımız olarak ilan edilmiş oldu.

Çok da iyi oldu, spekülasyonlar tamamen bitti.

Şimdi yapılması gereken bütün duyguları bastırarak AK Partinin en güçlü bir şekilde Konya’da seçimlere hazırlanması için çalışma vaktidir. 

 

Fitneyi, fesatlığı, çekememezliği, şahsi hesapları bir kenara koyma vaktidir.

Hayırlı mübarek olsun, diyerek birlik beraberlik içinde yarınlara Konya’mızı hazırlayacak adımların atılması vaktidir. 

Bende geçmiş aylarda Başkan Akyürek’i eleştirdim, eksik gördüğüm yanlarını yazdım. Bundaki tek amacım Konya’ya daha güzel hizmet edilmesiydi. Dün itibariyle Başbakanımız, Başkan adayı olarak Tahir Akyürek’i açıkladı. Bizim içinde Başkan adayı netleşmiş oldu, Tahir Akyürek adayımız ve başkanımızdır bundan sonra. Başbakanımızın adayı bizim de adayımızdır.

 

AK Parti Konya İl Teşkilatımıza önemli görevler düşmektedir.

Ahmet Sorgun Ağabeyimiz tüm ekibiyle bir toplantı düzenlemeli, Konya’da birlik ve beraberlik için ne yapılması gerekiyorsa, ona göre bir yol haritası belirlemelidir.

Ayrıca ilçelerde Konya’mıza hizmet edecek, Tahir Başkanla bir ekip olacak, şahsiyetini partinin ideallerinin önüne almayacak adayları hızlı bir şekilde açıklamaları gerekiyor.

Çok açık yazıyorum, Tahir Başkan mutlaka ilçe belediye başkan adayları belirlenirken komisyonda olmalı ve Tahir Başkanla, il teşkilatıyla, ilçe teşkilatıyla sorunsuz çalışacak isimler ilçelerde de aday olarak açıklanmalıdır.

Tahir Başkanımızdan da beklentimiz, daha sosyal, sivil toplum kuruluşlarının muhatap alınması, ayda en azından bir defa basın toplantısıyla basınla buluşulduğu, vizyoner bir bakış açısıdır…

Lütfen yapılamayacak ya da yapılmayacak projeler seçim çalışmalarında anlatılmasın, bu millet zaten AK Partiye teveccüh etmiştir, yanlış adımlardan kaçınarak, partinin medeniyet vizyonuna uygun bir şekilde çalışılsın. . 

Tahir Başkanımız, belediye başkanımızdır, bundan sonra bütün kesimleri kucaklamalı her kesimle buluşmalıdır.

Sinirlenmek bize, sakinlik Tahir Başkana…

Ayrıca Tahir Başkanımızdan bir beklentimiz de bu süreçte Konya Büyük Şehir Belediyesindeki bürokratlarda yenilik belki  bir değişikliktir.

Bu dönem Konya için çok önemlidir, Konya bu dönemde tam anlamıyla bir dünya kenti olabilir, işte onun için de yapılması gerekenler var…

Tahir Başkanımız bu hususları çok iyi tespit edecek bir ekiple mutlaka çalışması gerekiyor…

Elbette çevresindeki herkes çok kötü değil, çok başarılı insanlar da var ama Konya Büyükşehir Belediyesinde CHP’lileşme sendromu önlenmeli ve statükonun savunucuları yerine Konya’yı dünyaya açacak bir ekiple Konya’nın geleceği oluşturulmalıdır.

AK Parti Konya için müthiş işler yapmıştır, herkes bilmelidir, AK Partiye körü körüne teveccüh etmiyoruz.

Mavi Tünel, Mevlana Kültür Merkezi, Beyhekim Sağlık Kompleksi, dört yeni üniversite, hızlı tren, bunlardan sadece bir kaçıdır.

Tabi ki Konya aynı zamanda Türkiye’nin en modern ve yaşanabilir kentidir.

İşte yeni dönemde bunun üzerine yeni projeler koyarak Konya’nın geleceğe hazırlanması gerekmektedir.

Zannediyorum stadyum bu dönemde zaten biter, metro projesini bekliyoruz, ilçeler ve köylerde ise su sıkıntıları, altyapı problemleri, arıtma sistemleri bu süreçte Tahir Başkanı en çok yoracak konular olacak gibi görünüyor. Bunları nasıl olsa daha sonra uzun uzun yazarız.

Elbette iş zor, yapılacak çok iş var ama ben Tahir Başkanın iyi bir yapılanmayla bu sorunlarla başa çıkacağına inanıyorum, unutmayın bu çerçevede en önemli konu ilçe başkanları olmaktadır…

Hayırlı mübarek olmasını diliyoruz, umarız Konya kazanır, umarız Türkiye kazanır…

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da trafik kazası: 1 ölü
  • Konya'da satılan konut sayısı
  • Almanya’dan FETÖ’ye ilk isyan!
  • FETÖ'nün kritik isimlerine Konya merkezli 27 ilde operasyon!
  • NEÜ’de 5. Geleneksel Spor Şenlikleri ödül töreni yapıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA