• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vahşi Hayvan saldırısına ilginç tedbir
27 Eylül 2011 Salı 12:08

Vahşi Hayvan saldırısına ilginç tedbir

Konya'nın Halkapınar ilçesinde küçükbaş hayvancılıkla geçimini sağlayan Ahmet Ayata (40), yabani hayvanların saldırılarına karşı hayvanlarını korumak
Konya'nın Halkapınar ilçesinde küçükbaş hayvancılıkla geçimini sağlayan Ahmet Ayata (40), yabani hayvanların saldırılarına karşı hayvanlarını korumak için sürüdeki hastalıklı keçi ve koyunlarını ağılın dışında bırakıyor.
     Ayata, yaptığı açıklamada, hasta olan keçilerini ağılın dışında bırakarak domuz ve kurt gibi yırtıcıların ağılın içindeki hayvanlara zarar vermesini engellediğini söyledi.
     Halkapınar ve köylerinde küçükbaş hayvan sürülerinin sürekli kurt ve domuz saldırılarına uğradığını savunan Ayata, bir kaç gün önce de küçük bir domuz sürüsünün kendi hasta keçisini öldürdüğünü, köpeklerini yaraladığını ifade etti.
     Hasta keçilerini dışarıda bıraktığı için zararının daha az olduğunu dile getiren Ayata, ''Kurt, aslan gibi etçil hayvanlar öncelikli olarak yaşlı, hasta ve sakat hayvanlara saldırlar. Diğer hayvanlara dokunmazlar. Ben de bu mantıkla yola çıkarak olası yabani hayvan saldırılarına karşı hasta keçilerimi ağılın dışında bırakıyorum'' dedi.
AA
YORUMLAR
Yaşamak için "dişsiz olmayacaksın"!...
Mahir SİNANOĞLU
Bu dünyanın Kanunu bu; "Zalimlerin zulüm ve tasallutuna aciz ve gücsüz olanları müstehak görmek". Bu sakat anlayışımızdan hayvanlar alemi de zarar görüyor demek ki....!
85.105.218.119
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA