• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vadideki bu kadın Emine Ayna mı?
16 Nisan 2010 Cuma 11:07

Vadi'deki bu kadın Emine Ayna mı?

Kurtlar Vadisi Pusu, PKK ve BDP'ye el attı. Ortaya çıkan yeni karakter çok tartışılacak.
Kurtlar Vadisi Pusu'da dün akşam itibariyle rota PKK'ya ve BDP'ye döndü... Vadi ekibine yeni katılan kadın karakter ise oldukça ilgi çekecek gibi... Özellikle de soyadının yaptığı çağrışımlar itibariyle... 
 
Vadi'de ilk kez örgütle ilgili bu kadar açık mesajlar verilirken, diziye yeni karakterler için senaryoda kullanılan isimler dikkat çekti. Bu isimlerden ilki Polat'ın ihtiyarlara söylediği Lale Zar Aynacı... PKK ile bağlantılı siyasetçi karakterine seçilen ad ve soyad dikkat çekiciydi. BDP'li Emine Ayna ile Leyna Zana'yı çağrıştıran bir isim seçilmişti. Özellikle soy isim tercihi, Kurtlar Vadisi Emine Ayna'ya mı gönderme yapıyor diye düşündürttü.

Dizide Aynacı önce maden ve kağıt sektöründe yer alan bir medya patronundan destek istiyor ardından da İsrail temsilcisinin yanına gidiyor. Örgütün içerisindeki İhtiyarların adamı olan Sıtkı Kızıltaş ile birlikte gerçekleştirilen bu ziyarette de oldukça ilginç mesajlar yer alıyor. İşte o diyaloglar;

İsrailli Temsilci: Biz meseleye Amerika'dan farklı bakıyoruz. Amerika bu topraklarda misafir. Sizde biz de bu topraklarda kalıyıcıyız. Amerika planı mahvetmeseydi biz, sizler için en iyi çözümü bulmuştuk. Kuzey Irak merkezli Türkiye'den İran'dan ve Suriye'den topraklarla Kürdistan'ı kurmuştuk.
Sırrı: Doğru ancak Amerika, sınır dışı operasyonları engelledi ve örgütü Türkiye'nin elinden kurtardı.

İsrailli Temsilci: 30 yıldır size Amerika'da biz de Avrupa'da her türlü desteği verdik. Ancak siz ne yapıp edip Türklerle bir türlü boşanamadınız.
Sırrı: Ne yapalım halkımız feodal adetlerinden vazgeçemiyor. Müslümanlık en büyük ortak değerimiz. Ne yapsın halkımız, Müslüman kardeşlerine kurşun mı sıksın?
İsrailli Temsilci: Irak'ta sıkıyor?
Sırrı: Orada mezhep farkı var.

PKK NİYE KADINLARI ÖNE SÜRDÜ?

Kurtlar Vadisi'nde verilen mesajlardan biri de buydu... Lale Zar Aynacı karakterinin terör örgütü tarafından, "kadın dokunulmazlığı" nedeniyle sahaya sürüldüğü tezi işlendi.

Polat Alemdar ile İhtiyarlar heyeti başkanı arasında şu ilginç diyalog geçti;

Polat: Bedri Fincancı, Lale Zar Aynacı diye bir kadının örgütün yeni hareketinin başında olduğunu söyledi.
İhtiyarlar: Örgüt artık mücadelesini kadınlar başkanlığında yürütme kararı aldı.
Polat: Niye erkek mi kalmamış?
İhtiyarlar: Kadının daima dokunulmazlığı vardır. Diyelim ki senin karşına çıktı. Ne yapabilirsin? Ona el kaldıramassın, silah doğrultamassın.
Polat: Hadi ben yapmamda, bu ülkede benim yapmadığımı yapacak milyon adam var.

ÖCALAN AFFEDİLECEK Mİ?

Polat: Bu tedbirlerin içerisinde af sözkonusu mu?
İhtiyarlar: Af için yeni bir yasaya gerek yok ki! Af için tek yeterli şey pişmanlık kavramı. Pişmanım diyen serbest kalacak.
Polat: Ya İmralı?
İhtiyarlar: İmralı'daki adam pişmanım demez, dedirtmezler. Aksi takdirde tüm geçmişini inkar etmiş olur.
Polat: Niye mahkemede pişmanım dedi.
İhtiyarlar: Hayır üzgünüm dedi. Pişmanım demedi. Tabii ki İmralı üzerinden pazarlık yürütülüyor. Bu küresel güçlerin bir oyunu. Örgüte İmralı'daki serbet kalacak mesajını verirken Türkiye'ye de bak serbest kalır diyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA