• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üzülmezden üyelere güzel haber!
04 Mart 2009 Çarşamba 13:34

Üzülmez'den üyelere güzel haber!

İşte Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez'in açıklaması...
Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez, ekonominin içerisinde bulunduğu durum nedeniyle üyelerin Oda ve Borsalara bulunan aidat borçlarının gecikme zamlarının alınmayacağını açıkladı. Üzülmez, bu imkândan faydalanmak isteyen borçlu üyelerin Üye oldukları Ticaret Odası ve Borsalara 30 Ağustos  tarihine kadar müracaat etmelerini istedi. 
 
Hüseyin Üzülmez, 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Oda ve Borsalar Kanununa eklenen geçici madde uyarınca, günü geçmiş aidat borçluları için önemli bir avantaj sağlandığını bildirdi. Ekonominin içerisinde bulunduğu durum göz önüne alındığında, bu imkândan gecikmiş borcu bulunan bütün üyelerin yararlanmasını isteyen Başkan Üzülmez, “Oda ve borsalara aidat borcu bulunan üyelerimizin içerisinde bulundukları sıkıntıdan bir nebze olsun kurtulmalarına katkı sağlamak amacıyla ödeme kolaylığının getirilmesi için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde yaptığımız çalışmalar olumlu neticelenmiş bulunmaktadır. Üyelerin oda ve borsalara olan, aidat borçlarına ait gecikme zamlarının tamamı ile bu maddenin yürürlüğe girdiği 28 Şubat tarihinden itibaren altı ay içinde üyelerin oda ve borsalara olan aidat borçlarının tamamını ödemesi halinde, bu borçlara ait gecikme zamları silinecektir” dedi.   
 
Başkan Üzülmez, aidat borcu bulunan üyelere ciddi anlamda ödeme kolaylığı sağlayan uygulamadan üyelerinin faydalanmalarının kendi menfaatlerine olacağını ifade etti.

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA