• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üzülmez Konyalı esnaftan destek istedi
25 Mayıs 2009 Pazartesi 16:28

Üzülmez Konyalı esnaftan destek istedi

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez, "Kriz varsa çare de var" kampanyasına Konya'nın da destek vermesini istedi.
Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez, "Kriz varsa çare de var" kampanyasına Konya'nın da destek vermesini istedi.
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) olarak başlattıkları projeyi, Türkiye'de iç pazarı canlandırmaya yönelik, tüketici ile sanayiciyi buluşturan, ülke ekonomisini hep birlikte kalkındırmayı amaçlayan önemli bir sosyal proje olarak özetleyen Üzülmez, Konya'da krizin etkilerini azaltmak için TOBB'un öncülüğünde Türkiye'nin en büyük işveren ve işçi örgütlerinin katıldığı kampanyanın Konya'da da destek göreceğine inandıklarını söyledi. TOBB öncülüğünde HAK-İŞ, TÜRK-İŞ, TESK, TİSK, KAMU-SEN, TİM, TÜSİAD ve MÜSİAD'ın bir araya gelerek başlattığı "Kriz varsa çare de var" kampanyasına değinen Üzülmez, "Konyalı esnaf, tüccar, sanayici ve vatandaşların destek vermesini istiyoruz. 5 hafta sürecek 5 başlık altında toplanan kampanyanın ilk ayağı tüketicilere yönelik olacak. Krizin en zararlı etkisi olan üretim ve tüketimin azalmasına karşılık tüketicimize 'Eve kapanma, pazara çık' çağrısında bulunuyoruz. Ekonomik krizden en fazla etkilenen kesimin tüketiciler ve çalışanlar olduğunu biliyoruz. Kampanyanın ekonominin bütün dinamiklerini bir araya getireceğini düşünüyoruz. Üretime ve yatırıma devam eden işletmeler kriz ortamından en kısa zamanda kurtulacaktır. Kriz döneminde uygulanan ÖTV ve KDV indirimleri tüketici açısından bir fırsat olmuştur. Tüketimin devam etmesini teşvik eden bu önlemler iç piyasanın da tekrar canlanmasını sağlamıştır. İşletmeler de bu canlanmaya ayak uydurarak üretime ve yatırıma devam ederlerse piyasadaki durgunluk en kısa zamanda sonlanacaktır. Son dönemde görülen üretim fiyatlarındaki enflasyonun düşüşe geçmesi tüketimdeki talebin azalmasından kaynaklanmaktadır. Tüketim ve üretimdeki daralma birbirine bağlı olarak işsizlik sorununu da büyütmektedir. Bunun için alınacak tedbirlerin en başında tüketimin tekrar canlandırılması gelmektedir. Devlet, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortak bir şekilde işbirliğiyle alınacak tedbirleri uygulayarak kriz ortamından en kısa zamanda çıkacağımıza inanıyorum" dedi.
 
İşçi ve işveren temsilcilerinin birlikteliğinin sağlanarak başlatılan projeye Konya'nın da tüm kesimleriyle katılmasının gerektiğinin altını çizen Üzülmez, "Bütün halkımızı kampanyaya destek vermelerini bekliyoruz" diye konuştu.

 

iha


YORUMLAR
destek olacam ben sana
efe karlıdağ
biz sana destek olacaksak sen niye ordasın. hiç çarşıya çıkıp bi esnafın durumunu sordunmu ne yapıyor ne ediyor diye para istemeyi çok iyi biliyorsunuz ama. kto'nun en iyi yaptığı şey KODAMAN larla bir araya gelip fotoğraf çektirmek sonra onuda dergisinde yayınlamak.
95.65.184.208
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA