• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üzülmez; Girişimci kadınlara sahip çıktık
07 Mart 2011 Pazartesi 14:57

Üzülmez; Girişimci kadınlara sahip çıktık

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez, kadınların iş dünyasında daha çok söz sahibi olması için Türkiyede somut adımlar atan odaların başında ge
Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez, kadınların iş dünyasında daha çok söz sahibi olması için Türkiye’de somut adımlar atan odaların başında geldiklerini söyledi.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle açıklama yapan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Üzülmez, daha fazla kadın girişimci çıkarmak, kadınların ekonomik hayatta daha aktif olmalarını sağlamak amacıyla söz değil, somut projeler üretip bu projeleri hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Üzülmez, “Konya Ticaret Odası geçmişte ilk Kadın Meclis Üyesi’nin bulunduğu kurumken, bugün en çok kadın meclis üyesinin bulunduğu odaların başında gelmektedir. Kadınlarımızın her vatandaş gibi eşit haklara sahip olduğu ülkemizde, kadınlarımızın iş hayatında, sivil toplum kuruluşlarında ve sosyal hayatta daha aktif olmalarının gerektiğine inanıyoruz. Bunu başarmaları için Oda olarak onların sürekli destekçisi olduk” dedi.
Üzülmez açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Türkiye’nin ekonomik refahını arttırmak için girişimci sayımızı arttırmak zorundayız. Ülke ekonomimizi daha da büyütmek istiyorsak kadınlarımızdan oluşan girişimci sayımızı artırmalıyız. Bunun için Konya Ticaret Odası, kadınların iş hayatına atılmalarını ve girişimcilik yapmalarını teşvik etmek amacıyla eğitim, danışmanlık başta olmak üzere önemli çalışmalar yapmıştır. Semt pazarlarının yanı sıra, Real ve Kule Site alışveriş merkezlerinde ücretsiz satış noktaları oluşturulmuş, böylece ürettiklerine pazar bulamayan hanımlarımızın önemli bir sorunu çözüme kavuşmuştur. KTO bünyesinde oluşturduğumuz Kadın Girişimciler Kurulu ve Kadın Girişimciler Masası, geçtiğimiz iki yıl içerisinde ciddi çalışmalar gerçekleştirmiştir. Beypazarı ve Safranbolu’ya teknik geziler düzenlenmiştir. Nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımızın ekonomiye sağladığı her katkı, ülke kalkınmasına katkı anlamına gelmektedir. Dün olduğu gibi gelecekte de kadın girişimcilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz”
Başkan Üzülmez, bütün Konyalıları semt pazarlarının yanı sıra Real ve Kule Site alışveriş merkezlerinde KTO- Kadın Girişimciler Masası tarafından oluşturulan satış noktalarından alışveriş yapmaya davet etti.  Üzülmez, açıklamasının son bölümünde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün bütün hanımlara hayırlı olmasını diledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Usta: "Gazi ve şehit ailelerimizin yanındayız"
  • Hadimioğlu: "Anma programındayız"
  • Angı: "Recep ve Şabanı bize mübarek kıl"
  • Konuk: "Hayırlara vesile olmasını temenni ederim"
  • Konuk: "Mekanı cennet olsun"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA