• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uzaktan eğitim, günümüzün yaşam tarzları"
04 Kasım 2013 Pazartesi 16:48

Uzaktan eğitim, günümüzün yaşam tarzları"

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Sosyal Bilimleri Enstitüsünün ortaklaşa düzenlediği, Ulusal Uzaktan Eğitim ve Teknolojileri Sempozyumu yapıldı.
Türkiye’de ilk kez Selçuk Üniversitesi ev sahipliğinde 1 Kasım Cuma günü gerçekleştirilen sempozyumda değişime uğrayan yükseköğretimde önemini her geçen gün artıran uzaktan eğitim konusu ele alındı. Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen ve 50’ye yakın üniversitede uygulanan uzaktan eğitim alanında karşılaşılan sorunlar ve geleceğe yönelik politikalar, alanında uzman bilim adamları ve akademisyenler tarafından değerlendirildi.
Uzaktan eğitimin günümüzde önemli eğitim alanlardan biri olduğunun altını çizen SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Uzaktan eğitim, günümüzün yaşam tarzları ve akademik ihtiyaçları içerisinde mutlaka ama mutlaka bulunması gereken bir eğitim şekli. Selçuk Üniversitesi’nin de içinde yer alması gereken bir alandı. Bu nedenle merkezimizi kurduk ve gelişimine sunmaya çalışıyoruz. Bu alanda emek veren tüm öğretim üyelerimize teşekkür ederim. Sempozyumun geleceğin önemli bir alanı olan uzaktan eğitimin bilgi birikimine akademik anlamda ciddi şekilde katkıda bulunacağına inanıyorum” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından başkanlığını rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel’in yaptığı panele geçildi. Panelde İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Cihan, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Demiray ve Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Torkul sunum yaptı.
Sempozyumun ilk oturumunun ardından rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Mikail Altan, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Muammer Zerenler ile panelistlere teşekkür plaketi verdi. 3 gün süren sempozyumda 28 bildiri sunuldu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Öztürk'ten Hisarcıklıoğlu'na anlamlı hediye
  • Genç çift, alacak kavgasında dövüldü
  • Konya’da benzinlik yazıhanesinde çıkan yangın korkuttu
  • Özaltun: "Çanakkale ruhunu anlattı"
  • Engelli bireyler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup yazdı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA