• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üyeliği askıya alındı
22 Ekim 2013 Salı 08:59

Üyeliği askıya alındı

Bayram kutlaması için Türkçe-Kürtçe afiş astıran Fethiye Belediye Başkanı Saatçi'nin, disiplin soruşturması tamamlanana kadar MHP üyeliği ve üyelikten kaynaklanan hakları askıya alındı.

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Adnan Fatin Özdemir, bayram kutlaması için Türkçe-Kürtçe afiş astıran Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi'nin, "disiplin soruşturması tamamlanana kadar MHP üyeliği ve üyelikten kaynaklanan haklarının askıya alındığını" bildirdi.

Özdemir, yaptığı yazılı açıklamada, Fethiye Belediye Başkanı Saatçi’nin 9 Ekim'de ilçedeki reklam panolarında Türkçe bayram mesajlarının yanında Kürtçe Bayram mesajına da yer verdiği anımsattı.

Saatçi'nin söz konusu eyleminin Siyasi Partiler Kanunu’nun 81’inci maddesine aykırı olmasına ve MHP Tüzüğü’nün 81’inci maddesinde öngörülen yetkiye dayanılarak tedbirli olarak kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini belirten Özdemir, şunları kaydetti:

"MHP Muğla İl Başkanlığı nezdinde İl Disiplin Kurulu henüz teşekkül etmediğinden MHP Genel Merkezi Merkez Disiplin Kurulu tarafından Behçet Saatçi hakkındaki disiplin soruşturmasının yürütülmesi konusunda MHP Burdur İl Başkanlığı İl Disiplin Kurulu görevlendirilmiştir. Adı geçenin disiplin kuruluna sevkine ilişkin işlem 'kesin ihraç istemiyle tedbirli' olarak gerçekleştirilmiş bulunduğundan, disiplin soruşturması tamamlanana kadar MHP üyeliği ve üyelikten kaynaklanan hakları askıya alınmış bulunmaktadır."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA