• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üstün gayret ödülü sahibi oldu
21 Mart 2012 Çarşamba 10:35

Üstün gayret ödülü sahibi oldu

Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Murat Öncel, Van depremi sırasında gösterdiği üstün gayretlerden dolayı Türkiyenin taktirini kazanan..
Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Murat Öncel, Van depremi sırasında gösterdiği üstün gayretlerden dolayı Türkiye’nin taktirini kazanan 20 sağlık çalışanı arasında yer aldı ve Sağlık Bakanlığı tarafından “Yılın Doktoru”  seçildi. “14 Mart Tıp Bayramı’nda düzenlenen törende ödülünü Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın elinden alan Yrd.Doç.Dr. Öncel, Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel’i makamında ziyaret etti.
 
“Bize Ayrı Bir Gurur Verdi”
 
Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yaşar Şen’in de eşlik ettiği ziyaret sırasında Rektör Prof. Dr. Gökbel, “Genç ve dinamik bir kadroya sahip hastanemizde çalışan bir öğretim üyemizin bu şekilde ödüllendirilmesi bize ayrı bir gurur verdi. İstekli, gayretli, hastalara yakın öğretim üyelerimizin bu görevlerine aynı şekilde devam etmelerini istiyoruz. Yrd.Doç.Dr. Murat Öncel ve ekip arkadaşlarını tebrik ediyorum. Çok büyük destek verdiğimiz ve yakından ilgilendiğimiz Selçuklu Tıp Fakültemiz’in Dekanı Prof. Dr. Serdar Göktaş, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Yaşar Şen ve ekibine de teşekkür ederim” dedi.
 
“Van Depremi’nde Konya Ekibi Çok İyi Çalıştı”
 
Selçuklu Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Murat Öncel, Van depreminde bölgeye ilk giden ekip arasında yer aldığını belirterek, “Konya’dan Van’a giden ilk 15 kişi arasındaydım.Gittiğimizde oradakiler çok zor durumdaydı. Sayın Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bizi karşıladı ve fedakarca çalışmamızdan dolayı çok memnun oldu. İç Anadolu ekibi daha sonra 60 kişiye çıkarıldı. Konya ekibi bölgede çok iyi çalıştı ve güzel işler başardı. Orada 3 gün çalışarak depremde ağır yaralananlara müdahale ettik ve 16 büyük ameliyat gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımızdan dolayı ödüllendirilmek bize gurur verdi. Sağlık Bakanı’nın elinden ödül almakta bize ayrı bir teşvik oldu” dedi.
Rektör Prof. Dr. Gökbel’e aldığı ödülü takdim eden Yrd.Doç.Dr. Öncel, başta Rektör Prof. Dr. Gökbel olmak üzere Selçuklu Tıp Fakültesi yöneticileri ile yanında desteğini sürekli hissettiği Prof. Dr. Güven Sadi Sunam’a teşekkür etti.
Rektör Prof. Dr. Gökbel ise, Yrd.Doç.Dr. Öncel’e günün anısına çini tablo hediye etti.
HABER MERKEZİ
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA