• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üreticinin yüzü 83 milyonluk destekle güldü
08 Haziran 2009 Pazartesi 15:43

Üreticinin yüzü 83 milyonluk destekle güldü

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, üretimde sürekliliği sağlamak için zorluk ve imkansızlık kelimelerini ortadan kaldırdıklarını söyledi.

 

 

Dünyayı kasıp kavuran küresel mali krize rağmen üreticilere olan desteğini esirgemeyen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, üretimde sürekliliği sağlamak için zorluk ve imkansızlık kelimelerini ortadan kaldırdıklarını ve gerçekleştirdikleri ayni ve nakdi desteklerle de üreticilerin yaşam şansı bulmalarına katkı verdiklerini söyledi.
 
Küresel krize rağmen üreticileri desteklemeye devam ettiklerini vurgulayan Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, mali krizle birlikte tarım sektöründe ortaya çıkan ekonomik yangının tüm Anadolu’ya yayılmasının önüne geçmek ve üreticilerin krizi hanelerinde hissetmemelerini sağlamak için bu kampanya döneminde üreticilere 83 milyon liralık ayni ve nakdi avans desteği verildiğini bildirdi.
 
Üreticilere verilen desteklerle ilgili açıklama yapan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, “Kriz her ne kadar finans sektörü kaynaklı olsa da, krizden çıkışın reçetesi üretimdir” diyerek, özellikle tarımsal üretimin hem geniş kitlelere sağladığı refah, hem de yarattığı katma değer itibariyle kriz ortamlarında ekonominin can simitlerinden birisini oluşturduğunu ifade etti. Konuk, ”Kriz ortamından çıkılmaya başlandığına dair olumlu havanın yayıldığı şu günlerde, rehavete kapılmadan kıt kaynakların daha rasyonel ve verimli kullanılmasıyla hem ülkemiz, hem de tarım sektörü kritik eşikten derin yaralar almadan geçebilir” dedi.
 
Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk açıklamasını şöyle sürdürdü: “Biz, Konya Şeker olarak ekonomik krizin yarattığı zorluklar ve imkansızlıklara rağmen krizin çözümünün üretimden geçtiğine dair inancımızla üretimde sürekliliği sağlamak ve bizim elimizin ulaştığı tarlalarda üretim yapılarak ekonomik değer oluşturması için üretimdeki temel girdileri çiftçilerimizle buluşturmaya ve onlara destek vermeye devam ediyoruz. Amacımız, üreticilerimizin krizi en az yarayla atlatması ve Konya Şeker’in krize rağmen verdiği ayni ve nakdi avans desteğini verimli ve rasyonel bir şekilde kullanarak berekete çevirmeleridir.”
 
Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, üreticilere 2009-2010 yılı kampanya dönemi içerisinde 44 milyon lirası ayni, 14 milyon lirası motorin ve 25 milyon lirası de nakdi olmak üzere toplam 83 milyon liralık destek verildiğini söyledi.
 
Konuk, önümüzdeki günlerde de üreticilere olan desteğin krize rağmen artarak devam edeceğini vurguladı ve üreticilerin hiçbir zaman mağdur edilmeyeceklerinin altını bir kez daha çizdi.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA