• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üreticilerimizin önünü açmalıyız
07 Nisan 2013 Pazar 12:39

Üreticilerimizin önünü açmalıyız

MÜSİAD Konya Şubesinin yaklaşık altı aydır üzerinde çalıştığı TOKİ Organize Sanayi Bölgesi Projesi MÜSİAD Konya Şubesinde düzenlenen toplantıda iş adamlarına tanıtıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Konya Şube Başkan Yardımcısı Ömer Saylık, “Konya’nın 2023 hedefi olan 15 milyar dolarlık ihracatına katkıda bulunabilmek için böyle bir projeye ihtiyacımız var. Şu anda şehrin içine sıkışmış büyüyemeyen, büyümeye kalktığı zaman yatırım maliyetlerinden dolayı zorlanan üreticilerimiz var. Bu üreticilerimizin önünü açmamız gerekli. Bizim amacımız büyüme aşamasındaki Konya’ya önemli bir değer kazandırmak” şeklinde konuştu.
Toplantının devamında MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve İnşaat Sektör Kurulu Başkanı Murat Çankırlı, MÜSİAD Konya Şubesi’nin üzerinde çalıştığı TOKİ Organize Sanayi Bölgesi Projesi hakkında iş adamlarına bilgi verdi. Projenin Konya’da faaliyet gösteren özel sanayi kuruluşlarının üzerindeki mekân ve kira problemi için önemli bir çözüm olacağını belirten Çankırlı, “Proje ile sektörler kendi üretim şartlarına göre iş yerlerini yapılandırabilecek” dedi.
MÜSİAD Konya Şubesinde gerçekleştirilen toplantıda projenin Konya sanayisi için önemli bir dönüm noktası olacağını söyleyen Murat Çankırlı, “Altı aylık bir süreçte bu proje ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. TOKİ Organize Sanayi Bölgesinin nasıl bir yapıda olması gerekliliği üzerinde çalışmalar yaptık. Bu noktada Kayseri ve Bursa’da yapılan projeleri inceledik ve raporlar hazırladık” dedi.
Proje ile sektörlerin kümelenme imkânı bulabileceğini belirten Murat Çankırlı, “Bu projeden en çok yararlanacaklar; ara imalatı yapan KOBİ’ler olacak. TOKİ’nin Konya’da böyle bir proje yapması ile iş adamlarımızın cüzi rakamlarla kira öder gibi iş yerine sahip olmasının önü açılacak. Ayrıca TOKİ projelerinde, cami, sağlık merkezi, eğitim alanları gibi sosyal imkânları da sunuyor. Sanayi bölgesinin ihtiyacı için arıtma tesisleri ve altyapı olanakları da hazır bir şekilde sanayicimizin kullanımına sunuluyor. Bu tesisler sanayicilerimizin maliyetlerinin azaltılması için önemli” şeklinde konuştu.
Toplantıda sonunda, TOKİ Organize Sanayi Bölgesi Projesi konusunda önümüzdeki haftalarda MÜSİAD’da tüm sanayicilerin davet edileceği bir Cuma Toplantısında bilgilendirme yapılacağı belirtildi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA