• Konya-2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üreticilere ilaç gibi destek
01 Haziran 2009 Pazartesi 14:00

Üreticilere ilaç gibi destek

Konya Şeker, üreticisinden aldığı güç ile küresel mali krize rağmen yine üreticiye destek olmaya devam ediyor.
Konya Şeker, üreticisinden aldığı güç ile küresel mali krize rağmen yine üreticiye destek olmaya devam ediyor.
 
Kısa bir süre önce pancar bedellerinin tamamını ödeyen Konya Şeker, şimdi de üreticilerine 13 milyon liralık motorin desteği veriyor.
 
 Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, krizin tarlamaya yansımasının, Anadolu’da geçiminin büyük bölümünü tarımdan sağalayan vatandaşların zor durumda kalmasına neden olacağını söyledi.
 
 Konuk, "Kriz her ne kadar finans sektörü kaynaklı ise de krizden çıkışın reçetesi üretimdedir. Üretimin garanti altına alınmasındadır. Özellikle de tarımsal üretim hem geniş kitlelere sağladığı refah hem de yarattığı katma değer itibarıyla kriz ortamlarında ekonominin can simitlerinden biridir.
 
 Kriz ortamından çıkılmaya başlandığına dair olumlu havanın yayıldığı şu günlerde, rehavete kapılmadan kıt kaynakların daha rasyonel ve verimli kullanılmasıyla kritik eşikten hem ülkemiz hem de tarım sektörü derin yaralar almadan geçebilir" dedi.
 
 Konya Şeker olarak krizi atlatmanın üretimden geçtiğine inandıklarını ifade eden Recep Konuk, üretimde sürekliliği sağlamak için de tarımsal desteklere devam ettiklerini kaydetti.
 
 Recep Konuk, " Bizim çiftçilerimizden beklentimiz ise, krizin çaresinin üretim olduğu idrakiyle, onların üretebilmeleri için zorluk ve imkansızlık kelimelerini lugatından silen Konya Şeker’in çabalarına üreterek destek olmaları, kendilerine verilen akaryakıt desteğini verimli ve rasyonel kullanarak berekete çevirmeleridir. Desteklerimizi 10 yıldır eksiksiz yerine getirmiş olmanın mutluluğu ile üreticilerimizle olan gönül bağlarımızı küresel mali krize rağmen onlara sağladığımız ayni ve nakdi desteklerle taçlandırıyoruz " diye konuştu.
 
 Ayrıca Konuk, çiftçilere 13 milyon TL tutarında 5.7 milyon litrelik motorin desteği verdiklerini ve bu desteğin üreticiyi rahatlattığını söyledi.

 

YORUMLAR
ALLAH RAZI OLSUN
melih
ALLAH RAZI OLSUN BAŞKAN SENDEN. BU DAR GÜNÜMÜZDE YETİŞTİN GENE İMDADIMIZA. BAŞKAN NEZAMAN YARDIM EDECEK DİYE DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ ZAMAN YETİŞİYORSUN. ALLAH SENİDE DARDA BIRAKMASIN
212.174.172.2
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA