• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uluslararası bilişim konferansı başladı
07 Haziran 2013 Cuma 13:32

Uluslararası bilişim konferansı başladı

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi'nin ev sahipliğinde üçüncüsü düzenlenen "Uluslararası Bilişim Konferansı" başladı.
KTO-Karatay Üniversitesi'nin ev sahipliğinde yapılan 3. Uluslararası Bilişim Konferansına 14 farklı ülkeden akademisyenler katılıyor. Konferansın açılış konuşmasını yapan KTO-Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Okatan, üçüncüsü düzenlenen bu konferansın dünyada birçok örneklerinin olduğunu ve buradakinin daha çok önemli olduğunu belirterek, “Bu konferans örnekleri içerisinde en iyilerinden bir tanesidir. Yaklaşık 300 katılımcının bulunduğu bu konferans mühendislik alanındaki konferanslardan bir tanesidir. Umarım bu konferans herkes için çok verimli geçer” dedi.Konferansta sunulan bildirilerin, alanda ve uygulamada çok kıymetli ve değerli sonuçların üretilmesine katkı sağlayacağını ifade eden Rektör Prof. Dr. Ömer Torlak da, "Bundan hiç şüphemiz yok. Zaten seçilen bildirilerin de indeksli bir dergide yayınlandığını biliyoruz. Kabul oranının oldukça düşük olduğu kabul edilenler içerisinde büyük isimlerin katıldığı, katılımcılar arasında da artık Türkiye’de düzenlendiğinden katılımcıların dörtte biri Türkiye’den katılıyor” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Ömer Torlak sunum yapacak olan katılımcılara kitap hediye etti. Ardından Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD) Savunma Analizi Enstitüsü Güvenlik Uzmanı William R. Simpson, Havai Üniversitesi Öğretim Üyesi Şevki S. Erdoğan ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Sevil Şen, bilgisayar teknolojilerinin uygulama alanları ve bu alanlar hakkında yenilikçi fikirler konusunda konferans verdi. Konferansın ardından katılımcı akademisyen Yasin Şahin ‘Çıktı Belirlemede Kullanılan Algoritmaları Analiz Etmek’ konusu hakkında sunum yaptı. Daha sonra akademisyen Jose Raniery Ferreira Junior ‘Şehir Bölgelerinde Trafik Yönetimi İçin Video Görüntüleme’ konusunda sunum yaptı. 3. Uluslararası Bilişim Konferansı 7-9 Haziran tarihleri arasında sürecek.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA