• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uluslararası alanda hedefleriniz olmalı
28 Mart 2013 Perşembe 13:54

'Uluslararası alanda hedefleriniz olmalı'

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Selçuk Üniversitesi öğrencilerine Konya İçin Şimdi projesinin tanıtımını yaptı.
Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Selçuk Üniversitesi öğrencilerine ‘Konya İçin Şimdi’ projesinin tanıtımını yaptı. Yeni fikirlerin değerlendirildiği projenin önemine değinen Vali Doğan, “Küreselleşmenin en önemli etkilerini ekonomi alanında hissediyoruz. Ekonominin bu derece önemli olduğu bir zamanda sizler proje üretmeli, ulusal ekonominin yanı sıra uluslararası alana da seslenebilecek etkili projelerle kendinizi yetiştirmelisiniz.” dedi.
 
Tanıtım toplantısına Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tahir Akgemci, Prof. Dr. Mustafa Şahin, Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, dekanlar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. 
“ULUSLARARASI ALANDA HEDEFLERİNİZ OLMALI”
  Konya Valiliği İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın yürüttüğü projenin tanıtımını yapan Vali Doğan, “2013’te dünyanın en büyük ekonomileri arasına girmeyi amaçlarken aynı zamanda iş yaşamında da doğru insanlarla ilişkiler kurmak ve doğru alanlarda çalışmak sizlerin geleceği açısından önemli bir adım olacaktır. Bu ilişkiler çerçevesinde artık sadece kamu kurumlarında belli statülere gelmek hedefini koyarak kendinizi sınırlamayın. Üniversitelerimizde eğitim gören gençlerin uluslar arası hedefleri olursa Türkiye, dünya kamuoyunda daha etkili bir konuma gelebilir.” dedi.
 
“PROJE ÜRETİCİLERİ SİSTEMDE DESTEKÇİLERİNİ BULACAK”
Hem Türkiye’ye hem de dünyaya faydalı olmak için gönüllülük projelerinin önemline değinen Vali Doğan, “Gönüllülük, aslında insanların içinde var olan becerilerini, projelerini doğrudan hayata geçireceği bir zemin oluşturur. Yeni fikirleri desteklemek amacıyla dünyanın çeşitli ülkelerinde 80-100 milyon dolarlık kapasiteler oluşturularak iyi ve doğru bilgiye kaynak oluşturuluyor. Bizim projemizin sitesinde de buna paralel olarak destek kumbarası yer alıyor. Ticari değeri olan ilginç bir fikri piyasadaki insanların desteklemesi için oluşturulan bir alan bulunuyor. Proje üreten arkadaşlarımıza destek olmak amacıyla böyle bir proje başlattık ve proje üreticisi bizzat kendi işletmeciliğini yapmak üzere bize gönderebilir. Mütevelli heyetinin incelemeleri sonucu değerli görülen projeleri sitemizde tanıtmaya başlayacağız ve herkesi bu projelere desteğe çağıracağız.” dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA