• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ülkücüler Gelin Bir Defa Olsun Düşünün!
25 Ağustos 2010 Çarşamba 14:14

Ülkücüler Gelin Bir Defa Olsun Düşünün!

Yazar İrfan Sönmez Ülkücüleri referandun için doğru düşünmeye çağırdı;
Yazar İrfan Sönmez Ülkücüleri referandun için doğru düşünmeye çağırdı;
 
İşte o yazı;
 
Ülkücüler Gelin Bir Defa Olsun Düşünelim
Bir internet sitesi bazı eski ülkücülerle mülakat yapmış. Özellikle hayır diyecek isimler seçilerek referandumda ne diyecekleri sorulmuş.

Bazıları kelimeleri yuvarlayarak kanaatlerini gizlemeyi tercih etmiş, bazıları hayır diyeceğini belirtmiş..

İnsanlar düşüncelerinde hürdür.Herkes istediği şekilde düşünebilir.Farklı düşünüyoruz diye kimseyi tercihleri dolayısıyla yargılayacak değilim.

Ama mülakatları okuyunca 40 yıllık bir hareketin niçin kurumlaşamadığını, niçin birkaç kişinin nefsini tatminden başka işe yaramayan bir parti hareketi olarak kaldığını bir defa daha anladım.

Hayır’cıları belki Anayasa paketinde bizim görmediğimiz bir şey vardır diye dikkatle okudum. Onca isim arasında(Topu, topu 20 kişi) paketi değerlendiren bir isim bile bulamadım.  Hayır’cıların  gerekçesini bir cümlede toplamak mümkün:AK partiye karşıyız onun için hayır diyeceğiz.

İnsan neye hayır dediğini bir araştırmaz mı?

Hele birinin evet’çi ülkücüler için söyledikleri tam bir komedi. Dışlandıkları için intikam amacıyla evet diyorlarmış. Eskiler böylelerine fıtr-i zeka derlerdi. Anlaşılan sazını tıngırdatıp, cırcır böceği gibi türkü söylemekten düşünmeye pek vakti olmamış…

Eskiden bir ülkümüz bir inancımız vardı.Hayatın her tezahürünü onun menşurundan geçirir öyle karar verirdik.Allah’tan en büyük niyazımız bize Hak’kı Hak, Batıl’ı batıl göstermesiydi. Şimdi bakıyorum da AK parti düşmanlığı gözleri kör etmiş.Tamam AK partiyi sevmeyelim ya Allah aşkına bu AK parti şu koalisyon yapmak istediğiniz CHP den de mi kötü? Bu adam(Tayip Erdoğan) sizin iman kardeşiniz ayrılıklarınız fikri’dir.Ya ötekiler? Caminize, İmam hatibinize, baş örtünüze düşman olanlar kim? Çok değil daha 12 yıl önce 28 Şubat’ta neredeyse bütün dini tezahürleri yok edecek, bu vatan toprağında inançlarımıza dair hiçbir şey bırakmayacak kadar saldırganlaşanlar kimlerdi? Güçleri yetse bütün camilerinizi yıkacak, bir zamanlar yaptıkları gibi içlerinde oturak alemleri yapacaklardı..TV ekranları bu milletin dinine, diyanetine, mukaddeslerine en bayağı hakaretlerin, küfürlerin yapıldığı zeminler haline getirilmedi mi?

Bir partiye olan düşmanlığınız sizi niçin bu kadar haktan uzaklaştırıyor?

Bırakalım AK partiyi..

Farz edelim ki AK parti hiçbir saygıyı hak etmiyor.

Farz edelim ki samimi değil.(Ne alakası varsa)

İnsan bu parti bize neyi teklif ediyor diye açıp bir bakmaz mı? Daha birkaç ay önce HSYK nın güz kararnamesinde Yargıtay’a  33  yeni üye seçildi. Bunların sadece 4 tanesi kabaca sağ düşünceye sahip insanlardan oluşuyor. Geriye kalanların tamamını sol ideolojiye yakın duranlar teşkil ediyor. Referandumda Hayır demek HSYK nın,Yargıtay’ın,Danıştay’ın CHP nin arka bahçesi olarak kalmasına evet demektir. Bir ülkücü buna nasıl evet diyebilir.Bu kadar mı basiretimiz bağlandı,bu kadar mı idraksizleştik? Bu Anayasa mahkemesi hiçbir yasa, hiçbir kanun olmamasına rağmen inançlarımıza ambargo koyan, baş örtüsü düzenlemesini iptal eden bir mahkeme değil mi? Bu mahkemenin bu şekilde kalması demek anamızın, bacımızın başındaki örtünün bir suç aracı gibi yasaklanması, dindar, muhafazakar insanların ikinci sınıf insan muamelesi görmeye devam etmesi demek. Hangi ülkücü buna evet diyebilir? İlayı kelimetullah(Allah’ın kelimesini yüceltmek) Allahın emrettiği baş örtüsüne yasak koyanlara destek olmak,böyle bir mahkemenin arkasında durmak mıdır? Bazı arkadaşlar başbakanı okuduğu mektuptan dolayı(Pehlivanoğlu’nun) samimi bulmadığını beyan etmiş..Asıl O mektubu okuyup da ağlamayanın samimiyetinden, insanlığından şüphe etmek lazım.Başbakan’ı eleştireceğimize o mektubu okuması gerekirken  bir defa bile aklından geçirmeyenleri eleştirmek gerekmez mi? Ha bu konuda  kanaatimi  de söyleyeyim, o mektubu Hayır’cıların lideri okuyamaz. Çünkü Pehlivanoğlu, bu Dava Allah davasıdır er geç zafere ulaşacaktır diyor. Ülkücüleri Allah davasından ayırıp pis bir parti davasına mahkum etmek isteyenler o mektubu okuyamazlar.O mektup o kadar büyük bir iş gördü ki, düne kadar ülkücülere ırkçı diyenler o mektupla başka bir ülkücülükle karşı karşıya geldiler. Ne zamana kadar mertliğimizi, vatanseverliğimizi, sadakatimizi birilerine kullandıracağız. Ne zamana kadar omuzlarımıza, omuzlarına çıkmamız gerekenleri bindireceğiz.Ülkücülük has Müslümanlıktır, ahmaklık değil.Bu gidişe dur demek elimizde.Hayatımızda bir defa ülkücüleri azat kabul etmez köleleri gibi görenlere derslerini vererek inançlarımızın gereğini yapalım.Hayır demek PKK yı geriletmek değil, inançlarımızı düşman olarak görenlerin ekmeğine yağ sürmektir.Gelin vicdanımızın sesini dinleyelim, şehitlerin, gazilerin,oradan oraya savrulan mağdurlarımızın hakkı için.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da otomobil aydınlatma direğine çarptı: 1 ölü, 1 yaralı
  • Konya'da terör operasyonu! 8 PKK'lı gözaltında...
  • Davutoğlu’ndan Konyaspor’a tebrik
  • Hançerli, Yaşlılara Saygı Haftasını kutladı
  • Özaltun: "Toplu Doğalgaz verme töreni için yoldayız"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA