• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ülkemizin yakaladığı dünya liderliğini Konya kaçırmayacak
24 Mart 2009 Salı 12:38

Ülkemizin yakaladığı dünya liderliğini Konya kaçırmayacak

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Akyürek, 29 Mart Seçimleri öncesi seçim çalışmalarını MÜSİAD ve İdeal Öğrenci Yurtları ziyaretleri ile sürdürdü.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Akyürek, 29 Mart Yerel Seçimleri öncesi seçim çalışmalarını Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) ve İdeal Öğrenci Yurtları ziyaretleri ile sürdürdü.
 
İdeal Erkek Öğrenci Yurtları Zafer Şubesi’nde Selçuk Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilerle bir araya gelen Başkan Akyürek, öğrencilerin belediye yatırımları, yeni dönem projeleri ve seçimlerle ilgili sorularına cevap verdi.
 
Belediye olarak son 5 yılda gerçekleştirdikleri 500 hizmetin, belediyeciliği kendi işleri kadar hassas yapmaları ve tasarrufa riayet etmelerinden kaynaklandığını kaydeden Başkan Akyürek, buna örnek olarak tüm atölyelerin aynı yerde toplanmasını gösterdi. Yeni dönemde çalışmalara samimiyetle devam edeceklerini vurgulayan Başkan Akyürek, gerçekleştirilen hizmetlerde gençlerin de görüşlerini aldıklarını ve gençlere yönelik yatırımlara büyük önem verdiklerini söyledi.
 
İdeal Yurtları’nın ardından; AK Parti Konya Milletvekili Hasan Angı, AK Parti İl Başkanı Faruk Dügen ve AK Parti Selçuklu Belediye Başkan Adayı Uğur İbrahim Altay ile birlikte MÜSİAD Konya Şubesi’ni ziyaret eden Başkan Akyürek, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz ile Yönetim Kurulu Üyelerine projeleri hakkında bilgi verdi. Konya’da bulunan herkesin Konya için çalışıp ürettiğini vurgulayan Başkan Akyürek, bu dönemin en güzel özelliğinin kurumlar arası işbirliği olduğunu vurguladı.
 
İşbirliği sayesinde Konya’ya yeni üniversitelerin kurulması kararının alındığını, Türkiye’nin ilk Bilim Merkezi’nin Konya’ya kazandırıldığını, Dünya Ticaret Merkezi kurulması için anlaşmanın yapıldığını hatırlatan Başkan Akyürek, “Tüm bunlar hizmetlerde verimliliği sağladı. Bu dönem Konya’nın altyapı eksiklerinin giderilmesine yönelik çalışmaların yoğun olduğu bir dönemdi. İçinde bulunduğumuz sürede yaptığımız çalışmalarla birçok eksiği tamamladık. Bu dönem altyapıda yüzde 100’e ulaşacağız” dedi.
 
Konya’nın bu dönemde yeni bir eğilim yakaladığını belirten Başkan Akyürek, Konya’nın Türkiye ve dünyanın önemli şehirleri arasında yer almasında belediyelerin yanı sıra; iş adamlarının, sivil toplum kuruluşlarının ve halkın katkısı olduğunu ifade etti. Yeni dönemde büyük projelerle halkın huzuruna çıktıklarını vurgulayan Başkan Akyürek, “Yeni dönemde Konya’nın tüm önemli projeleri hayata geçirilecek veya yapım süreci başlatılacak. Bu konuda tecrübeliyiz, kararlıyız. Halkımızın desteği bize güç veriyor. Ülkemizin yakaladığı dünya liderliğine giden süreci Konya olarak da kaçırmak istemiyoruz” diye konuştu.

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA