• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ülkemizin önceliği bilim
14 Aralık 2012 Cuma 16:27

Ülkemizin önceliği bilim

Gül, ''Bilim dünyası güçlü olmayan, gelişmemiş ülkelerin kalkınmaları söz konusu değil. Her şey nitelikli insandan, bilim adamından ve öğretimden geçmekte. Ülkemizin önceliği de budur'' dedi.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Üniversitesi'nin Merkez Kampüsü'nün açılış töreninde yaptığı konuşmada, ''Gerçekten eğitim alanı bu ailenin en mümtaz vasfıdır. Nasıl dershanelerle başlayan, okullarla gelişen eğitimin her alanında faaliyet gösterdikten sonra 15 sene önce de üniversite alanına geçmeye karar veren bu aile, bütün eğitimden kazançlarını eğiteme yine yatırmakla herkes tarafından tanınmakta ve bilinmekte. Bundan dolayı kendilerine takdirlerimi ve tebriklerimi bir kez daha sunmak istiyorum'' dedi.
Gül, kalkınmış ve gelişmiş ülkelerin o ülkelerin çok iyi üniversiteleri ve bilim dünyası bulunduğuna işaret ederek, ''Bilim dünyası güçlü olmayan, bilim dünyası gelişmemiş ülkelerin de kalkınmış olmaları pek söz konusu değildir. Onun için her şey nitelikli insandan geçmekte. Nitelikli bilim adamından geçmekte ve neticede nitelikli bir öğretimden geçmekte. Onun için ülkemizin önceliği de budur. Her alanda eğitim. İlkokul öncesi, orta öğretim, üniversite, üniversite sonrası her alanda eğitim birinci önceliğimizdir. Bugün büyük bir gururla ifade edebilirim ki uzun dönemlerden sonra bütçemizin en büyük payı eğitime ayrılmaktadır. Eğitim de devamlı yeni arayışlar, yeni reformlar gerçekleştirilmektedir'' diye konuştu.
Konuşmaların ardından Çankaya Üniversitesi'nin Merkez Kampüsü'nün açılışı yapıldı. Sahnede açılış için getirilen kırmızı kurdeleyi Cumhurbaşkanı Gül, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, eski TBMM Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, Çankaya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sıtkı Alp ve Çankaya Üniversitesi Rektörü Ziya Burhanettin Güvenç birlikte kesti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA