• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ülkemiz 2023 hedefine adım adım ilerliyor
03 Eylül 2012 Pazartesi 12:03

'Ülkemiz 2023 hedefine adım adım ilerliyor'

İstanbul Sanayi Odası(İSO) tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan, Türkiyenin birinci ve ikinci 500 büyük sanayi kuruluşu listesine adını yazdıran 24 Konya firmasının bu başarısı...
İstanbul Sanayi Odası(İSO) tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan, Türkiye’nin birinci ve ikinci 500 büyük sanayi kuruluşu listesine adını yazdıran 24 Konya firmasının bu başarısı, Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği(AKTİSAD) yönetimi ve üyeleri tarafından da büyük bir sevinçle ve coşkuyla karşılandı.
AKTİSAD üyesi 1 firmanın ilk 500 ‘de ve 7 firmanın da ikinci 500 de yer almasından dolayı, ayrıca bir onur duyduk diyen AKTİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Soner Cesur :”Onların bu başarısı Konya’nın neler yapabileceğinin açık bir delilidir. 24 firmanın tamamını yürekten kutluyor, derneğimiz adına onlara teşekkür ediyorum’’ dedi.
 Cesur, sözlerinin devamında :’’Ülkemiz 2023 hedefine doğru emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Biz bunu, hızını her geçen gün biraz daha arttıran bir lokomotife benzetiyoruz. Konya’mızda bu lokomotifin başında olmazsa bile ikinci ve üçüncü sırasında yerini almış durumdadır.
Konyalı firmaların, fırsat verildiği takdirde neler yapabileceğinin açık bir göstergesidir bu tablo. Sanayicinin önü açık olmalı. Küçük hesaplarla onları uğraştırmamalıyız. Onların yolu açık olursa, Konya çok daha iyi yerlere gelecek ve bu listelere giren firma sayısı da artmış olacak.
Sanayi esnafı büyümek istiyorsa, kanatlanıp uçmak istiyorsa, bize düşen ona destek olmaktır. Ne istiyorsa bir şekilde ortamı hazırlayıp, önüne koymamız gerekir. Aksi durumda kaybeden Konya olur. Yatırım yapacak firmalara en hızlı şekilde yardımcı olmak bizim asli görevimiz olmalı. Yer istiyorsa yer vereceğiz. İşçi istiyorsa işçi bulacağız. Destek istiyorsa destek vereceğiz. Hepimiz birimiz için anlayışı hâkim olursa, Konya büyümeye devam eder.  Ben kazanmıyorum o da kazanmasın anlayışı, bizim gelenek ve göreneklerimizde olmayan bir anlayıştır.
Konyalı firmalarımızı yürekten kutluyorum. Hedefe ulaşmak nasıl oluyor, bizlere yaşayarak gösterdiler’’.dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ev Eşyaları Neye Göre Seçilir?
  • Spor Gereçleri ve Kullanım Şekilleri
  • Konya’da yarın elektrik olmayacak mahalleler (8 Şubat 2024)
  • Konyaspor uzatmalarda güldü!
  • Alev Alatlı hayatını kaybetti
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA