• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ülkem için kan bağışı
12 Ocak 2011 Çarşamba 10:50

Ülkem için kan bağışı

Koç Holding tarafından ülke genelinde, kan bağışı bilincinin ve alışkanlığının yerleşmesi amacıyla düzenlenen Ülkem İçin Kan Bağışı Kampanyası, TürkTraktör çalışanlarının büyük desteğini topladı.
Koç Holding tarafından ülke genelinde, kan bağışı bilincinin ve alışkanlığının yerleşmesi amacıyla düzenlenen “Ülkem İçin Kan Bağışı Kampanyası”,
TürkTraktör çalışanlarının büyük desteğini topladı.
 
İstanbul, 12 Ocak 2011 – Koç Holding tarafından Türk Kızılayı ortaklığıyla gerçekleştirilen “Ülkem İçin” kan bağışı kampanyası, Türkiye’de kan bağışında bulunmanın önemine dikkat çekmeyi hedefliyor. Her yıl 1 milyon 800 ünite kana ihtiyaç duyulan Türkiye’de, toplam bağış oranı yüzde 1,5 olarak belirtiliyor. Bu oranın arttırılmasına yönelik ülke genelinde düzenlenen en etkili kampanyalardan biri olan “Ülkem İçin”, Koç Holding grubuna ait bütün şirketlerin desteği ve katılımıyla kısa sürede yaygınlaşarak güçlendi.
 
Kampanyanın önemini vurgulamayı amaçlayan TürkTraktör 652 çalışanının gönüllü katılımını sağladı. 4 ayda, farklı illerde etkinlik gösteren bayilerinin de desteğini alarak kampanyaya katılımı pekiştirdi.  Konuyla ilgili olarak TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta; “Amacımız, kan bağışı yapmanın hayati önemine dikkat çekmekti.
 
 Koç Holding tarafından yürütülen ‘Ülkem İçin’ kampanyasına, TürkTraktör ekibi olarak katılmaktan mutluluk duyuyoruz. Projenin yalnızca kampanya kapsamında kalmayıp, hayatımıza yerleşmesi için gönüllü ve sürekli kan bağışçısı olma alışkanlığını kazanmamız büyük önem taşıyor. Projeye katkı sağlayan bütün çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA