• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ufukta erken seçim var mı?
25 Şubat 2010 Perşembe 16:44

Ufukta erken seçim var mı?

Başbakan Erdoğan zirve sonrası gensoru görüşmelerine katıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Türkiye artık zamanında seçimleri yapmaya alışacaktır. AK Parti'nin gündeminde, AK Parti iktidarının gündeminde kesinlikle bir erken seçim yoktur. Bunu herkes böyle bile...'' dedi.

Başbakan Erdoğan, TBMM'den ayrılırken kuliste gazetecilerin sorularını yanıtladı.

''Son günlerde erken seçim söylentileri konuşuluyor. Bir değerlendirmeniz olacak mı?'' sorusunu Başbakan Erdoğan şöyle yanıtladı:

ERKEN SEÇİM
''Bunu defaatle söyledik, ben artık söylemekten yoruldum. İsim vermeyeceğim dedim, yine vermeyeceğim ama ben bir ilke konuşuyorum; Türkiye artık zamanında seçimleri yapmaya alışacaktır. AK Parti'nin gündeminde, AK Parti iktidarının gündeminde kesinlikle bir erken seçim yoktur. Bunu herkes böyle bile... Bu yapılan açıklamaları da ben ülkeme ve milletime haksızlık olarak görüyorum. Bu tür açıklamalar bakın bir anda borsaları olumsuz etkiliyor, ülkenin ekonomisini olumsuz etkiliyor ve ülkenin istikrarına, güvenine olumsuz etkiler yapıyor. Yani bir ülkede ekonomi, istikrar varsa gelişir, ayağa kalkar, güven varsa gelişir, ayağa kalkar. Bu tür açıklamaları yapanlar ülkeyi sevmiyor, milletini sevmiyor, ülkeme de milletime de saygısı yok.''

YARGI REFORMU
Yargı reformu çerçevesinde bir anayasa değişikliğinin geleceğini söylediğini ifade eden bir gazetecinin, ''Bu çerçevede bir anayasa değişikliği bekleyecek miyiz?'' sorusuna da Erdoğan, ''Bizi izlemeye devam edin. Çalışmalarımız devam ediyor'' yanıtını verdi.

Çankaya Köşkü'nde bugün yapılan toplantıyla ilgili bir soru üzerine de Başbakan Erdoğan, ''Bir açıklama yapıldı. Aynen yapıldığı gibi'' dedi.

SAKIK'IN SÖZLERİ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık'ın, Meclis Genel Kurulundaki iddialarının ''manidar'' olduğunu söyledi.

Erdoğan şöyle konuştu: ''Sırrı Bey'in yapmış olduğu açıklamalar, kendisinin yaşadıklarını, burada anlattı. Biz de yaşayan olarak bizzat onu kendisinden dinlemiş olduk. İşin detaylarını Sırrı Bey'le görüşme imkanınız olursa herhalde çok daha isabetli olur. Çünkü ben, işin taraftarı değilim ama kendisinden, olayı yaşayan birisi olarak dinlemiş olduk. Tabii manidardır. Dolayısıyla olayın içerisinde olmayanın, orada çıkıp konuşması, o da manidardır.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA