• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üç gecelik soğuğa Konyalı hayırseverden müdahale
25 Kasım 2009 Çarşamba 12:28

Üç gecelik soğuğa Konyalı hayırseverden müdahale

Urfa'dan Konya'ya göç eden ve üç gece sokakta kalan Yıldırım ailesine Konyalı bir hayırsever yardım eli uzattı.
Urfa'dan Konya'ya göç eden ve üç gece sokakta kalan Yıldırım ailesine Konyalı bir hayırsever yardım eli uzattı. Aileye kalacak yer ve bir miktar erzak temin eden hayırsever Abdulkadir Yılmaz, devletin ve hayırseverlerin aileye sahip çıkmasını istedi. Ailenin reisi Hasan Yıldırım, çocuklarının nafakası için iş istedi.

Hasan Yıldırım (43), Urfa-Ceylanpınar ilçesinden yaşları 4 ile 15 arasında değişen yedi çocuğunu alıp geçen hafta sonu Konya'ya göç etti. Neredeyse beş parasız ve hiç bir tanıdığı olmayan bir şehre göç eden Yıldırım ailesi, hayvan pazarının karşısında yolun kenarında üç gece yattı. 18 yaşından küçük kızını evlendirdiği için 5 yıl cezaevinde yattığını anlatan baba Hasan Yıldırım, memleketinde gördüğü çeşitli baskılar sebebiyle göç etmeye karar verdiklerini söyledi.

Baba Hasan Yıldırım, hapisteyken eşi Fatma Yıldırım, bakkal ve ev sahibine 8 bin TL borçlanmış. Alacaklılar, her gün gelip borcunu isteyip Hasan Yıldırım'ı bunaltırken, yakınları da rahatsız ederek kendisine baskı yapmaya başlamış. Buna dayanamayan Yıldırım ailesi, memleketi Ceylanpınar'ı terk edip Konya'ya gelmiş.

Konya'ya geldikten sonra eşi ve çocuklarıyla birlikte üç gece sokakta sabahlayan Yıldırım ailesinin dramı, yoldan geçen yardımsever Abdulkadir Yılmaz'ın dikkatini çekti. Yıldırım ailesine yardım elini uzatan Yılmaz, aile için Konya merkezde Başak Mahallesi'nde bir ev kiralayıp bir aylık kirasını ödedi. Abdülkadir Yılmaz, bununla kalmayıp yardımsever arkadaşlarından 265 TL, kendisi de bin TL'ye yakın parayla aile için eve çeşitli eşya, erzak aldı.

Günlerdir Başak Mahallesi'nden merkeze yürüyerek iş aramaya geldiğini ifade eden Hasan Yıldırım, "Benim tek istediğim çocuklarımın okuması. Onların da benim gibi cahil kalmalarını istemiyorum. Yetkililerden, yardımsever işadamlarından çocuklarımın geleceği için bana bir iş vermelerini istiyorum." şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA