• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üç bakanlık için müsteşarlara görev
03 Mart 2015 Salı 07:43

Üç bakanlık için müsteşarlara görev

Başbakan Davutoğlu, Adalet ve İçişleri ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlıklarına şu anki bakanlık müsteşarlarının seçime kadar görevlendirildiğini bildirdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Portekiz'e hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu, yasa gereği Adalet, İçişleri ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlarının istifa edeceği hatırlatılarak, bu isimlerin yerine geleceklerin kararlaştırılıp, kararlaştırılmadığına ilişkin soruyu da yanıtladı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın bugün Bakanlar Kurulu toplantısına son kez katıldığını, çalışmaları dolayısıyla teşekkürlerin iletildiğini belirten Davutoğlu, Bozdağ'ın Yargı Reformu çerçevesinde stratejik belge, Elvan'ın da Türkiye'nin ulaştırma projeleriyle ilgili sunum yaptıklarını aktardı.

Üç bakanın da büyük bir fedakarlık ve son derece etkin bir yönetimle hükümete ciddi katkı sağladığını kaydeden Başbakan Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Sayın Cumhurbaşkanımızla da geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz istişare sonrasında üç bakanlığımıza da şu anki bakanlık müsteşarlarının önümüzdeki seçime kadar nezaret etmeleri ve bakanlık görevlerini üstlenmelerini kararlaştırdık. Adalet Bakanlığına Sayın Kenan İpek, İçişleri Bakanlığına Sayın Sebahattin Öztürk ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına Sayın Feridun Bilgin, önümüzdeki günler itibarıyla 6 Mart son gün olduğu için, o gün itibarıyla göreve başlamak üzere kararlaştırılmışlardır.

Zaten bu, Türkiye'de on yıllardır olan bir uygulama. Üzerinde tekrar düşünmek lazım, 'gerçekten buna ihtiyaç var mı' diye. Bir teamül ve bir kural gereği seçimlerden önce bu üç bakanlığın ataması yapılıyor. Sürekliliği teminen, yürüyen işlerde herhangi bir aksamanın olmaması açısından da müsteşarların bu görevi üstlenmelerini doğru bulduk. Nihayet bu üç ay, bu bakanlıklar ve hükümetin işlevi bağlamında hiçbir kesinti olmayacak. İnşallah 8 Haziran'da yeni hükümeti kurduğumuzda da bu çalışmalar yürüyecek. Dolayısıyla bırakın üç ayı, üç haftayı, üç günü, üç saati bir dakika bile kaybetmeye tahammülümüz yok. Bu sürekliliği teminen müsteşarlarımız bu görevi üstlenecekler ve bakanlıktaki bütün işler de 6 Mart ile 7 Mart arasında hiçbir fark olmadan bu görevler ifa edilecek."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA