• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Üç aylar huzur ve sükûnet mevsimidir’
06 Nisan 2016 Çarşamba 13:07

‘Üç aylar huzur ve sükûnet mevsimidir’

KONSİAD Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın; ‘’ Üç ayların başlangıcı ve Regaip Kandili dolayısıyla açıklamalarda bulundu. İslam âleminde ve ülkemizde ‘üç aylar' diye bilinen Recep, Şaban ve Ramazan aylarının bir huzur ve sükûnet mevsimi olduğunu ifade etti.

Hasan Hüseyin Aydın; “Yüce Allah, kullarına olan rahmetinin bir boyutu olarak insanlar içerisinde özel insanlar, mekânlar içerisinde özel mekânlar, zamanlar içerisinde de özel zamanlar yaratmıştır. Rahmet Peygamberimiz, 3 aylara ulaştığında 'Allah’ım! Recep ve Şaban ayını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır' şeklinde duada bulunurdu. 3 aylar, Hakkın rızasını aramak için fırsatlarla dolu bir zaman dilimidir. 3 aylar, mahzun gönüllere neşe ve sevinç kaynağı olmak, yıkık kalpleri mamur eylemek, insanı insan yapan, değerine değer katan bütün güzelliklerle bu feyizli anlardan nasiplenmek mevsimidir. " şeklinde konuştu.

Hasan Hüseyin Aydın; "Kandiller geçidi olarak adlandırılan, Regaip, Miraç, Berat ve Kadir geceleri de içinde bulunmaktadır. 3 aylar, kendimizi denetleme ve değerlendirmenin, ibadet ve şükürlerimizi artırmanın, bir kere daha muhasebemizi yapıp geleceğe hazırlıklı olmanın bir vesilesidir. Aramızdaki çatışma ve kırgınlıkları, şahsi menfaat hesaplarını bir tarafa bırakmanın zamanıdır. Yüce Dinimizin bizden istediği sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulması, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesi, insanî ve ahlâkî meziyetlerin yaygınlaşması için çaba sarf etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle bütün İslâm âleminin mübarek 3 aylarını ve Regaip Kandil’ini tebrik eder;  İslam Âlemine rahmet, bereket ve huzur getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum’ ifadelerinde bulundu.      

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA