• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkmenoğlunun dünya kadınlar günü mesajı
07 Mart 2012 Çarşamba 13:55

Türkmenoğlu'nun dünya kadınlar günü mesajı

AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
     Türkmenoğlu, mesajında, toplumun temel direğinin aile olduğunu ve aileyi bir arada tutan en önemli unsurun kadın olduğunu belirtti.
     Son dönemlerde kadınlara hak etmedikleri şekillerde davranılmasının en büyük sebebinin cehalet olduğunu ifade eden Türkmenoğlu, kadınların sahip oldukları hakları bilmesi gerektiğini bildirdi.
     AK Parti'nin iktidara geldiği günden bu yana kadınlar ve çocuklar adına çok sayıda projeye ve kanuna imza attığını vurgulayan Türkmenoğlu, şunları kaydetti:
     ''Kız çocuklarımızın eğitimine özel bir önem verilmiş ve kız çocuklarının eğitim imkanlarından daha fazla yararlanmaları amacıyla 'Haydi Kızlar Okula Kampanyası' ve 'Ana-Kız Okuldayız' gibi birçok proje düzenlenmiştir. Ayrıca kamuda çalışan kadınlarımıza yönelik pek çok düzenleme getirilmiş, 2004 yılında yayımlanan bir genelge ile kamu kurum ve kuruluşlarının personel alımında hizmet gerekleri dışında cinsiyet ayrımı yapılmaması gerektiği hükmedilmiştir. Yine 2007 yılında Gelir Vergisi Kanunu'nda yapılan değişiklikle kadınların hane içinde üretilen ürünlerden elde ettikleri gelirler vergiden muaf tutulmuştur. Kadınlarımızın sorunlarını çözme konusunda önemli adımlar atıldı ancak her alanda kadınların hak ettikleri konuma gelebilmeleri için daha çok çalışmamız gerekiyor.''
     Türkmenoğlu, kadına yönelik şiddetin, dünyada ve Türkiye'de toplumsal bir sorun olduğunu, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine dair kanun tasarısı hazırlanarak TBMM de komisyon görüşmelerine başlandığını dile getirdi.   AA
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA