• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkmenoğlu; Yepyeni Anayasa geliyor
07 Haziran 2011 Salı 17:23

Türkmenoğlu; Yepyeni Anayasa geliyor

AK Parti Konya Milletvekili Adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor.

AK Parti Konya Milletvekili Adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Dışişleri Bakanı ve AK Parti Konya 1. Sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ile Hüseyin Üzülmez Karatay ve Ereğli’de, İlhan Yerlikaya, Mustafa Akış, Gülay Samancı, Rahim Türk, Harun Tüfekçi ve Mustafa Baloğlu Beyşehir’de, Mustafa Kabakçı Meram’da seçim çalışması yaparken; Ayşe Türkmenoğlu ise Selçuklu’da vatandaş ve esnafla bir araya geldi.

AK Adaylara büyük ilgi
AK Parti Konya Milletvekili Adayları seçim günün yaklaşması ile birlikte çalışmalarını yoğunlaştırdı. 6 aday Beyşehir’e çıkarma yaparken; Dışişleri Bakanı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ise bugüne kadar Konya’nın 30 ilçesini ve birçok beldesini ziyaret etti. Büyük ilgi ile karşılanan adaylar, seçim çalışmaları kapsamında gittikleri yerlerde hem vatandaş ile hem de bölge esnaf ve STK temsilcileri ile bir araya gelerek 12 Haziran için destek istiyor.

Mustafa Kabakçı; “Türk ekonomisi imrenilecek durumda”
Seçim çalışmaları kapsamında Meram’da destek isteyen AK Parti Konya Milletvekili Adayı Mustafa Kabakçı, Türkiye’de ekonominin geldiği noktaya dikkat çekti. Kabakçı; “2002’de tam 25,6 milyar dolar borcumuz vardı IMF’ye. Şimdi ise sadece 5,5 milyar dolar borcumuz kalmış. Yıllık ekonomimize baktığımızda 2002’de maalesef yüzde 9,4 küçülmüşüz. Bugün yıllık yüzde 8,9 büyüyen bir ekonomiye sahibiz. Milli gelirde de önemli iyileşmeler oldu. 2002’de 3 bin dolar olan kişi başı milli gelir, 2011’e gelindiğinde 10 bin dolara yükseldi. Bu rakamlar da gösteriyor ki ülke ekonomisi çok iyi yolda. Birçok ülke ekonomimize bakarak imreniyor. Milletimiz bize güvendi 8,5 yılda ülke şahlandı. 12 Haziran’da bir kez daha AK Parti derseniz Türkiye’yi kimse yakalayamaz” ifadelerini kullandı.

Abdullah Ağralı; “Milletimizin başımız dik”
Cihanbeyli ve ilçeye bağlı Yeniceoba’da seçim çalışması yürüten AK Parti Konya Milletvekili Adayı Dr. Abdullah Ağralı ise Yeniceoba Sanayi Sitesi’nde bölge esnafından destek istedi. Vatandaşın ve esnafın büyük ilgisi ile karşılanan Ağralı, 2023 Türkiye’si için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. “Türkiye çok iyi yolda” diyen Ağralı, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Türkiye artık hedeflerini büyütmüş gelecekte geçmişteki cihan devleti misyonunu yeniden üstlenebilecek güce ulaşmanın azim ve kararlılığındadır. Milletimiz artık eskisi gibi boynu bükük değildir. AK Parti ile Türkiye gözde ülkeler arasına girdi. Dün ciddiye alınmayan pasaportumuz ve liramız şimdi çok kıymetli hale geldi. Ekonomimiz günden güne büyüyor. Eğitimimiz, sağlığımız yollarımız, konutlarımız hepimizi mutlu ediyor. Bu sizin sayenizde ve sizin desteğiniz ile oldu. Şimdi bir daha diyoruz. Yine AK Parti diyoruz ve sizden destek istiyoruz. Destek vereceğinizden de en ufak şüphemiz yok. İlginiz de bize gösteriyor ki milletimiz kararını çoktan vermiş bile.”

Ayşe Türkmenoğlu; “Yepyeni Anayasa geliyor”
AK Parti Konya Milletvekili Adayı Ayşe Türkmenoğlu ise Merkez Selçuklu İlçesi’nde destek istedi. Bölge esnafı ve vatandaşla bir araya gelen Ayşe Türkmenoğlu, Türkiye’nin demokrasi anlamında aldığı mesafeye değindi. Özellikle AK Parti ile birlikte Anayasa çalışmalarının hızlandığını, 12 Eylül Referandumu’nun da bunun önemli bir adımı olduğunu söyleyen Türkmenoğlu, yepyeni ve tamamen sivil bir anayasa için çalışmalarını seçimlerin hemen sonrasında başlatacaklarının müjdesini verdi.

Yeni anayasanın ülkenin tüm fertlerini içine alan ve kucaklayan bir yapıda olacağının altını çizen Türkmenoğlu şunları söyledi; “Yıllarca darbe anayasası ile yönetilen Türkiye, AK Parti iktidarı ile kendine geldi ve referandumda önemli düzenlemeler yapıldı. Şimdi ise tamamen sivil ve yepyeni bir anayasa için kolları sıvadık. Tek destekçimiz milletimiz. 12 Haziran’daki kararı bekliyoruz. İnşallah milletimiz hak ettiği sivil anayasaya kavuşacak.”

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA