• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkmenoğlu Anayasa Taslağını Çiçeke sundu
29 Mart 2012 Perşembe 10:28

Türkmenoğlu Anayasa Taslağı'nı Çiçek'e sundu

Yeni ve Sivil Anayasa Çalışmaları kapsamında, Ankaralı Genç Sanayiciler tarafından, akademisyenler ve üniversite öğrencilerinin görüşlerini alarak hazırlanan ve düzenlenen sempozyumda kamuoyu ile...
Yeni ve Sivil Anayasa Çalışmaları kapsamında, Ankaralı Genç Sanayiciler tarafından, akademisyenler ve üniversite öğrencilerinin görüşlerini alarak hazırlanan ve düzenlenen  sempozyumda kamuoyu ile paylaşıldı. “Anayasa Taslağı” TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Ayşe TÜRKMENOĞLU tarafından Meclis Başkanı Cemil ÇİÇEK’e sunuldu.
Konya Milletvekili Anayasa Komisyonu Üyesi Ayşe TÜRKMENOĞLU, Meclis Başkanına, Genç ASAD tarafından hazırlanan taslağı takdiminde, ASAD tarafından düzenlenen seminerde taslak hakkında edindiği bilgileri ve kendi fikirlerini iletti.
Meclis Başkanı Cemil ÇİÇEK, yapılan çalışmadan dolayı teşekkür etti.“TBMM Başkanı olarak bütün vatandaşlarımızı bireysel veya örgütlü bir şekilde aktif olarak yeni anayasa yapım sürecine katılmaya davet ettiklerini, bunun neticesinde, toplumun bütün kesimlerince benimsenecek daha katılımcı, şeffaf ve demokratik bir anayasa oluşturulması adına hazırlanıp sunulan tüm taslakların olduğu gibi, Genç ASAD tarafından hazırlanan bu taslağın da komisyon uzmanları tarafından incelenip değerlendirilmesinin ardından üyelerin bilgisine sunulacağını” belirtti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA