• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Türkmenler ateşten kurtarılmalı’
21 Kasım 2015 Cumartesi 15:07

‘Türkmenler ateşten kurtarılmalı’

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Konya İl Başkanı Mehmet Erkin, Suriye’nin Türkmen Dağı bölgesinde son günlerde yaşanan katliamlara tepki gösterdi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Konya İl Başkanı Mehmet Erkin, Suriye’nin Türkmen Dağı bölgesinde son günlerde yaşanan katliamlara tepki gösterdi. Türkiye olarak zulmü durdurmak gerektiğini belirten Erkin, “Türkiye, Türkmenleri ateşten kurtarmalıdır. Bunu ne pahasına olursa olsun yapmalıdır. Milliyetçi-Ülkücü hareket, bu girişimlerin her zaman yanında ve destekçisi olacaktır” dedi.

 

Suriye'nin kuzeybatısında yer alan Lazkiye kentinin kuzeyindeki Türkmen Dağı bölgesinde, Suriye rejim güçleri ve Rusya’nın Türkmen güçleri ile çatışmaları sürüyor. Son günlerde yaşanan bu gelişmeyle ilgili Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Konya İl Başkanlığı, Konya Zafer Meydanı’nda bir basın açıklaması yaparak, Suriye’de yaşanan Türkmen katliamına tepki gösterdi. Basın açıklamasını Ülkü Ocakları Konya İl Başkanı Mehmet Erkin yaptı. Erkin, dünyanın her yerinde Türk’ün gözyaşı döktüğünü söyledi. Özellikle Ortadoğu Bölgesi’nde, emperyalist güçlerin Büyük Ortadoğu Projesi emelleri doğrultusunda, bir çok insanın katledildiğini ve katliamların devam ettiğini belirten Erkin, “Cani ve katil emperyalist güçler Büyük Ortadoğu Projesi’ni işletirken, masum Türkmen ve Müslüman kardeşlerimiz canların, yerlerinden, yurtlarından edilmektedir. Milletimiz her geçen gün Büyük Ortadoğu piyonlarının, Haçlı ittifakının ve sözde demokrasi havarisi emperyalist düzenin yeni bir oyunu ile karşı karşıya geliyor. Büyük Türk milletinin yegane umudu Türkiye Cumhuriyeti ile uğraşan aynı küresel sermaye sahipleri ve kirli zihniyet emellerini sadece ülkemizle sınırlı tutmayıp büyük bir aile olan milletimizin her karışını hedef alıyor. Geçtiğimiz günlerde kimliğimizin aşağılandığı İran’da yaşananlar ortadadır.  Irak’ta, eli kanlı peşmergelerin ve cani terör örgütü IŞİD’in Türk beldelerinde gerçekleştirdikleri katliamlar ortadadır. Suriye’de de aynı acı tablo söz konusudur” dedi.

‘TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZ ZOR DURUMDA’

Suriye’de Türkmen Dağı Bölgesi’nde son birkaç gündür yoğun bir şekilde Türkmen katliamı yaşandığını belirten Erkin, bölgedeki Türkmenlerin gözyaşı dökmeye ve şehit olmaya mahkum kaldıklarını söyledi. Durumun oldukça vahim ve acı verici olduğuna dikkat çeken Erkin, şöyle devam etti, “Türkmen kardeşlerimiz bir yandan Peşmergelerle bir yandan Suriye rejim askerleri ile bir yandan da emperyalist güçler ve IŞID'le çarpışmak durumunda kalmaktadırlar. Dört bir yandan kıskaç altına alınan Türkmen kardeşlerimiz, yurtlarından edilmekte, daha da ötesi canlarından olmaktadır. Son bir kaç gündür de, Rusya ve Suriye rejim güçleri ortak hareket ederek Lazkiye kırsalındaki Bayırbucak Türkmen bölgesinde kara harekatı başlatmışlardır. Dünyanın da sessiz kalmasıyla, Bayırbucak Türkmen bölgesi adeta bomba yağmuruna maruz kalmış kalmaya da devam etmektedir. Gelen haberler oldukça acı ve Türkmen kardeşlerimizin ne kadar zor durumda olduğunu açıkça göstermektedir.”

‘ZULMÜN KURTULUŞU TÜRKİYE’

Türkiye’nin Türk-İslam ülkeleri için önemli bir görevinin olduğunu belirten Erkin, bu görevi yanlış dış politika nedeniyle yerine getiremediğini savundu. Bu nedenle dünyanın çeşitli yerlerinde gerçekleştirilen zulümler karşısında aciz kalındığına dikkat çeken Erkin, “Dışişleri Bakanlığı'nın Rus büyükelçisini çağırarak Türkmen köylerinin bombalanmasını durdurma talebinin etkisiz kalması, acizlik tablosu olarak ortaya çıkan en güzel örnektir. Dün yaşanan gelişmeler ve gelen habere göre, Türkmendağı bölgesi düşmüş, Türkmen kardeşlerimiz adeta karanlığa bürünmüştür. Emperyalist güçlerin ve çeşitli terör örgütlerinin kıskacında olan Türkmen kardeşlerimiz için, Türk milletinin ve İslam ümmetinin kurtuluşu olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, Suriye’deki Türkmen kardeşlerimizin kurtuluşuna yönelik girişimler devam etmeli, kardeşlerimiz ateşten kurtarılmalı, gerekenler ne pahasına olursa olsun yapılmalıdır. Milliyetçi-Ülkücü hareket, bu girişimlerin her zaman yanında ve destekçisi olacaktır. Çünkü Türkmen kardeşlerimiz bizim canımızdır. Ne pahasına olursa olsun, kardeşlerimizin yanındayız olmaya da devam edeceğiz. Allah Türkmen kardeşlerimizin ve Dünyanın neresinde olursa olsun, zulüm gören Müslüman aleminin, mazlum insanların yar ve yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA