• Konya19 °C

Hamdi Bağcı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkmen Bey'imize bu yakışıyor

12 Kasım 2012 14:34
Organ bağışı konusunda ciddi kampanyalar yapılıyor, televizyonlarda, gazetelerde, radyolarda yıllardır organ bağışı ile ilgili kampanyalar yayınlanıyor ama zannediyorum hiçbir kampanyada böyle bir başarı elde edilemedi.
 Konya Şeker çalışanı tam 1811 kişi organ bağışında bulundu.
 Geçen hafta Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında Konya Şeker Tesisleri’nde bir organizasyon düzenlendi. Aslında bu devletimizin, hükümetimizin Sayın Recep Konuk’a hakkını teslim ettiklerini de gösteren bir törendi, bu açıdan da önemliydi.
 Bağış dolayısıyla yapılan törene Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, Konya İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, Konya Halk Sağlığı Müdürü Lütfi Saltuk Demir, Pankobirlik Başkanı Recep Konuk ve organ bağışında bulunan bazı fabrika çalışanları katıldı.
 Yerel ve yaygın medya mensupları geniş bir katılımla törene iştirak etti ve konu hem yerel hem de genel medyada geniş yankı buldu…
 Hakikaten çok önemsenmesi gereken bir etkinlik çokça üzerinde durulması gereken bir konuydu bu ve böylede oldu, hem şehrimizde hem de Türkiye’de ciddi anlamda yankı buldu. Tabi biz organ bağışı için bu organizasyonun büyük bir örnek teşkil etmesini ve organ bekleyen onlarca hastamıza yeni uzanan el olmasını diliyoruz.  
 Bu etkinlik her şeyden önce Sayın Recep Konuk’un bir konuya sahip çıktığında konunun ne kadar mesafe kat ettiğini de gösteriyor.
Nasıl ifade edeyim, nasıl söyleyeyim bilemiyorum, bakın Sayın Recep Konuk’un konuya sahip çıkması beraberinde neleri getirecektir. Her şeyden önce konu her alanda artık desteklenecektir ve birçok çiftçimiz, köylümüz organ bağışına katkı yapacaktır.
 Bir diğer taraftan da Konya Şeker örnek olacak bundan sonra birçok firma bu tür sosyal sorumluluk projelerine dâhil olacak ve neticede insanımız kazanacaktır.
 Organ bağışı insanları korkutmaktadır ama şimdi korkulardan uzaklaşılacak ve organ bekleyen birçok insana yeni umut kapıları açılacaktır.
 
 Tabi bu organizasyonla biz Türkmen Beyimizin çok önemli bir lider olduğunu da görüyoruz. O bir işin yanında yer alırsa onunla birlikte binlerce insan o işin içinde yer alıyor. Konya Şeker ailesi Türkmen Beyimizi seviyor, Konya Türkmen Beyimizi seviyor, Türkiye Türkmen Beyimizi seviyor. Ve tabi o da sağ olsun bu ülkeyi seviyor ve bu liderliği milletimizin hayrına olacak şekilde yönlendiriyor.
Diğer taraftan Konya Şekeri ve onun Torku gibi dünya markası olacak birçok ürününü hem spora he de bu tür sosyal olaylara katkı sağlayarak büyütmesi de çok önemlidir.  
 Hem markaya toplum tarafından insani bir algı oluşmaktadır hem de eğer Konya Şeker bu organizasyonu yapmasa inanınız konu bu kadar gündemde olmazdı, bu kadar konuşulmazdı.
Konya Şeker organ bağışına sahip çıkıyor ve organ bağışı gündemde yer alıyor. Bu da önemsenmelidir…  
 
Birçok markanın reklamını görüyorum. Mesela bir reklamda karakter elindeki şekerleme ya da bisküviyi arkadaşı ile paylaşmıyor. Reklamda bencillik aşılanıyor. Ama Torku dediğimiz zaman sadece ağzımız tatlanmayacak aynı zamanda çaresiz insanları düşüneceğiz, organ bağışının kutsallığını aklımızda tutacağız, paylaşımı aklımıza getireceğiz.  
 
 Konya Şeker’in yapmış olduğu birçok başarılı işten dolayı biz kendilerini kutladık, teşekkür ettik. Ama bu hepsinden başka ve hepsinden daha değerlidir. Zira organ bağışını bu ülkede yaygınlaştırmak çok kolay değildi ve 1800 kişiyi aşkın insan topluluğunun bir kerede organlarını bağışladığı kampanya ilktir. Türkmen Beyimizi hepsinden daha çok kutluyor, kendilerine teşekkür ediyoruz.
 Türkmen Beyimiz,  “Bu kampanya ile Konya Şeker Ailesi şunu demiştir; biz bizden sonrakileri de düşünüyor ve çalışarak, üreterek sahip çıktığımız ülkemizin her meselesine duyarlılık gösteriyor, her insanına sahip çıkıyor, elimizi uzatıyoruz” diyor.
 
 Biz de Türkmen Beyimize Dede Korkut Atamızdan öğrendiğimiz bir duayı ithaf ediyoruz:  “Yerli kara dağların yıkılmasın. Gölgeli büyük ağacın kesilmesin Taşkın akan güzel suyun kurumasın. Kanatlanın uçları kırılmasın. Koşar iken ak boz atın sendelemesin. Vuruşunca kara çelik öz kılıcın çentilmesin. Dürtüşürken alaca mızrağın utanmasın. Ak zülüflü ananın yeri cennet olsun. Aksakallı babanın yeri cennet olsun. Hakkın yandırdığı çırağın hiçbir zaman sönmesin. Kadir Mevla’m seni namerde muhtaç etmesin”.

 Âmin…

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • "Konya'dan geldik defineciyiz" dediler, sonra da dolandırdılar
  • İHH 105 ülkede Ramazan’ı yaşatacak
  • 15 Temmuz kahramanlarını resmetti
  • MÜSİAD Konya ile İTÜ-KKTC arasında işbirliği protokolü
  • Pema Koleji Bahar Şenlikleri coşkuyla kutlandı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA