• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiyeyi koruma ibareleri yaralayıcı
11 Aralık 2012 Salı 09:56

''Türkiye'yi koruma ibareleri yaralayıcı''

MHP Genel Başkanı Bahçeli, milletvekilliği dokunulmazlığının yeniden ele alınması gerektiğini belirtti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2013 Yılı Bütçe Kanunu Tasarısı'nın tümü üzerinde yaptığı konuşmada, bütçenin ülke yönetiminde, ekonomik sistemde ve millet hayatında çok önemli yer işgal ettiğini ifade etti.

Bahçeli, şöyle konuştu:
''Hükümet hesap vermekten kaçmakta, şeffaflıktan kaçınmaktadır. Bu, demokrasiye ve millet iradesine aykırı bir niyettir. TBMM'den rapor, bilgi ve gerçek manzara saklanmaktadır. Hükümetin korktuğunun, çekindiğinin ve veremeyeceği hesabı olduğunu en açık delilidir. 2012 yılı dahil olmak üzere, farklı yıllarda dönem sonundaki harcama miktarlarının planlanan seviyeyi aşması, dolayısıyla bütçe kanunun inandırıcılığını ve itibarını yitirmesi münferit bir gelişme olmamıştır. Bu bütçede; yetimimizin, kimsesizimizin, yoksulumuzun, dar ve sabit gelirlimizin, çiftçimizin, memurumuzun, esnafımızın, işçimizin, emeklimizin ve elbette her vatandaşımızın payı vardır. Bütçenin her aşamasında hükümetin bu gerçekleri aklından çıkarmaması bizim en halisane tavsiyemizdir.''

Türkiye'nin ve Türk milletinin her tarafına dokunulduğunu, her değerinin hırpalandığını öne süren Bahçeli, ''Milletvekilliği dokunulmazlığı mutlaka yeniden ele alınmalıdır. Bu bizim içtenlikle beklentimizdir. Dokunulmazlık güvencesi Türk milletine karşı olmayı, dağda teröristlerle kucaklaşmayı korumamalı ve bunun sığınağı olmamalıdır'' diye konuştu.

''Türkiye'yi koruma ibareleri yaralayıcı''
Türkiye'nin Suriye konusunda tam bir çıkmaza sürüklendiğini öne süren Bahçeli, şunları söyledi:
''Elbette NATO Anlaşması gereğince karşılıklı yükümlülükler vardır. Ne var ki Türkiye'yi koruma ibareleri, şayet belirli bir maksada yönelik değilse, son derece yaralayıcı, nezaketsiz ve inciticidir. Büyük Türk milleti son yurdunda yardım, himmet, himaye ve korumayla bulunmamış, böylesi bir zilletle bağımsızlığını elde etmemiştir. Bizi korumaya almak kimin haddinedir? Bizim korunmamızı temin etmek kimin yapabileceği bir şeydir? Türkiye manda ve himaye altında alınmıştır da bizim mi bilgimiz olmamıştır?''
''Adı konulmamış kriz''
Türkiye ekonomisinin adı konulmamış ve ilanı yapılmamış kriz yaşadığını öne süren Bahçeli, 2013 bütçesinin de ümit verici olmadığını söyledi.
Bahçeli, ''2013 bütçesinin fahiş zamların, vergi kanalıyla ceplerin boşalmasının resmiyet kazanmış hali'' olduğunu savunarak, ihtiyaçları karşılamasının, şikayetleri gidermesinin mümkün olmayacağını öne sürdü.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA