• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiyeyi kimse tutamaz!
10 Mart 2014 Pazartesi 14:00

Türkiye'yi kimse tutamaz!

Başbakan Erdoğan: Türkiye'yi kimse tutamaz!

12 Haziran'da Ağrı bize güvendi ve Türkiye'nin üzerinde bize oy verdi. Biz hiçbir zaman size ihanet etmedik. Biz babalar, analar ağlamasın dedik. Bu barış sürecini durdrumak istediler. 77 milyon Nevruz'u büyük bir coşkuyla kutladık. Geçen Nevruz'dan bu yana hiçbir şehir gelmedi. Geçen nevruz'dan bu yana kan akmıyor. Yüreklere ateş düşmüyor. Doğu'nun Güneydoğu'nun çehresi değişiyor. Artık kepenkler kapanmıyor. Benim çiftçi kardeşim Ağrı Dağı'na gidebiliyor. Bu kardeşliği hep beraber koruyacağız. Bu baharın sönmesine hep birlikte karşı duracağız. Tüm sorunlarımızı siyasetle çözeceğiz.

12 yıl önce Ağrı'ya gelseler devlet Mem u Zin'i basacak deseler inanır mıydınız? İnsanlarkendi dillerinde konuşacaklar deseler inanır mıydınız? Televizyon'da 24 saat kürtçe yayın yapılacak derseler inanır mıydınız? Ağrı'da havalimanını yaptık. Biz hayalleri gerçekleştirdik. Biz ne dedik? Tek millet dedik. Bu milletin içinde ne var? Türk, kürt, boşnak, gürcü hepsi var. Ben kürt kardeşimi niye seviyorum. Biz yaradılanı severiz yaradandan ötürü.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır toprak  uğrunda ölen varsa vatandır. Batı'da ne varsa Doğu'da da olacak. Hakkari'de havalimanı yapacağız terör örgütü karşı çıkıyor. Müteahhitleri tehdit ediyorlar. İsteseler de istemeseler de o havalimanını yapacağız.

Devlet içinde devlet istemiyoruz. Kardeşlerim 1 yıl içerisinde hava değişti. Bu çözüm sürecini daha da ilerleteceğiz. Ağrı'ya üniversiteyi kim getirdi? Bir Ağrılı olarak İbrahim Çeçen'e teşekkür ediyorum.

Sizin bu heyecanınız, coşkunuzun olmasa biz buralara gelebilir miydik. Biz analarımızın, bacılarımızın duasıyla buraya geldik. Ağrı dünyanın göz bebeği olacak.

Demokrasiye, milli iradeye hep beraber sahip çıkacağız. Önceden burada bölünmüş yol göremezdiniz. Bunları yaptık yapacağız. Milli birlik ve kardeşlik projemizi kıskananalar var. Bizi bölmek isteyenler var. Bu kardeşliğimizi asla böldürmeyeceğiz.

Oslo sürecini bu yüzden sabote etmek istediler. Mit müsteşarını içeri almak istediler. Paris cinayetleriyle, Gezi eylemleriyle darbe yapmak istediler.

17-25 Aralık darbe operasyonunda hedef kardeşliğimize darbe vurmaktı. Eğer süreç tamamlanırsa Türkiye'yi kimse tutamaz. Bunlar Ağrı'nın yerini bulamaz. Buraya ömürlerinde buraya gelmemiştir.

Menderes'i asan kim? CHP. Menderes'e komplo hazırlayanlar kim? CHP.

CHP tarihinin en kötü yönetimini yaşıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Osman Nuri Topbaş Konyalı Gençlerle Buluştu
  • Konya’da “Türkiye’nin Dünyaya Uzanan Eli Konferansı”
  • Altunyaldız: "Şehitlerimizin ruhu şad olsun"
  • Usta: "Çanakkale şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz"
  • Davutoğlu: "Rabbim onlardan razı olsun"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA