• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiyeyi böyle bölmüşler!
19 Şubat 2010 Cuma 17:55

Türkiye'yi böyle bölmüşler!

'Kafes Eylem Planı' ile ilgili iddianamede yer alan ek klasörlerde Türkiye'nin iman haritası ve gayrimüslimlerin adreslerine yerverilmiş.
Poyrazköy kazılarında ele geçirilen mühimmat ve ‘Kafes Eylem Planı'yla ilgili beşi tutuklu 17 sanığın yargılandığı davanın iddianamesinin eklerinde çarpıcı belgeler var. Tutuklu sanık emekli Albay Levent Bektaş'ta ele geçirilen DVD'deki bir belgede Türkiye siyasi haritasının ‘imanlılar-imansızlar' olarak ayrıldığı belirlendi. Haritada imanlı bölgeler ‘yeşil', imansız bölgeler ‘kırmızı' olarak boyanmış. Klasörlerde ayrıca gayrimüslimlere yönelik isim ve adresler yer alırken, gayrimüslimlerin nerelerde toplantılar yaptığının belgesi bile yer alıyor. Klasörlerdeki belgelere göre, askerlerle ilgili de ‘Fiziksel görüntüsü olumsuz. Basit ve tekil görevler verilmeli', ‘Sokak eylemleri, Kürtleri organize etmede görevli' gibi notlar tutulmuş.

Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmatla ilgili olarak hazırlanan iddianamenin ekleri önceki gün avukatlara verilmişti.

24 klasör halinde verilen eklerde ilginç detaylara yer verildi. Klasörlerde rastlanan bazı detaylar şöyle:

Dört renkli harita: Tutuklu emekli albay Levent Bektaş'tan elde edilen 3 nolu DVD içinde bulunan, ‘ac.rar' dosyası içerisinde yer alan ‘harita.png' isimli resim dosyasında, Türkiye siyasi haritasında illerin dört ayrı renge boyandığı belirlendi.

Renklerin ne anlama geldiğinin yazdığı lejant bölümünde açıklanıyor. Buna göre mor rengin; ‘Topluluk olan yerler', sarı rengin; ‘Topluluk olmayan yerler', yeşil rengin; ‘imanlı olan yerler', kırmızı renkli olan illerin ise ‘imanlı olmayan yerler' anlamına geldiği bilgileri yer alıyor.

Misyonerlerin adresleri: ‘İbadet Yerleri.XLS.' isimli dosyada ise misyoner toplantılarının yapıldığı adresler tek tek not edilmiş ve toplantılar, ‘Misyonerler', ‘Yehova şahitleri' ve ‘Bahailik Faaliyetleri' olarak sınıflandırılmış. ‘İnternet Adres Listesi.DOC.' isimli dosyada ise, ‘Misyonerlik-Hıristiyanlık Faaliyetleri Gösteren İnternet Adresleri' olarak 51 internet sitesi yer alıyor. Sitelerin yanına, ‘Misyonerlik Faaliyetleri', ‘Alakasız', ‘Açmıyor', ‘Çeçenistan', ‘Bahai' şeklinde notlar düşülmüş.

Kendi ekiplerini fişlemişler: Kıdemli Kurmay Albay Tayfun Duman'dan elde edilen belgede aralarında, koramiral ve tuğamirallerin de bulunduğu 123 kişi fişlenmiş. İsimlerin yanına düşülen notlar: ‘Elinde E. paşanın notları varmış. İstihbarat akışı çok hızlı olmalı', ‘Fiziksel görüntüsü olumsuz. Basit ve tekil görevler verilmeli', ‘Oğlunun Kıbrıs'ta görüşeceği seçkin oteller. Cami cinayetlerinde tecrübeli', ‘F. ve Ö. amirallere özel Rus ayarla 1500 dolar', ‘Kanadoğlu ile tanıştırılmalı, manevra geliştirmek konusunda yetenekli.' Sokak eylemlerinin kimler tarafından yapılacağı da şöyle not edilmiş: Sokak eylemleri, Kürtleri organize etmede görevli.'

‘Her yer temizlenecek' notu: Kıdemli Kurmay Albay Tayfun Duman'dan elde edilen CD'de yer alan, bilgisayardaki ‘Notlar' başlıklı yazı: “Ev, ofis, anne evi, babaevi her yer temizlenecek, hiçbir şey kalmayacak. Kalması gereken bir şey toplantıya gelecek, karar verilecek.Bireysel hareket yok. Aksi durumda herkes kendi katlanır. .... Cep telefonu cep telefonu cep telefonu!!!!!!! başkasının üzerine almakta çözüm değil.”

‘Çocuklar' notu: Bektaş'ta ele geçirilen DVD'deki ‘Üye listesi.doc' isimli belgede ise aralarında yabancı isimlerin de olduğu birçok kişinin, iletişim bilgileri yer alıyor.

Belgenin sonunda ‘Çocuklar' başlığı altında sekiz çocuğun doğum tarihleri, ad ve soyadlarının altına ‘en sevdiği şey' ibaresinin yanına, ‘Oyuncak bebekler, araba, çikolat' notu düşümüş. Diğer kişilerin de sevdiği şeyler bölümünde ‘musakka, pazates kızartması, insanlarla bir şey paylaşmak, zeytinyağlı fasulye' gibi ifadeler var.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA