• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiyenin ünlü beyin cerrahları Konyada
25 Haziran 2012 Pazartesi 17:16

Türkiye'nin ünlü beyin cerrahları Konya'da

Türk Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi) Derneğince geleneksel olarak düzenlenen Yaz Okulu bu yıl Konyada yapılacak.
Türk Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi) Derneğince geleneksel olarak düzenlenen Yaz Okulu bu yıl Konya’da yapılacak. Türkiye’nin en ünlü beyin cerrahi hocalarının eğitici olarak yer aldığı kurs 28 Haziran- 1 Temmuz 2012 tarihleri arasında Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesinde düzenlenecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Erdal Kalkan; “Türk Nöroşirürji Derneği Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi Öğretim ve Eğitim Grubunun düzenlemiş olduğu ve 7 yıldır sürerek gelenekselleşen spinal cerrahi yaz okulunun bu yılki 1. dönem toplantısı şehrimizde, üniversitemiz himayesinde gerçekleştirilecektir. Spinal cerrahinin anatomisi, komplikasyonları, spinal cerrahideki kodlama teknikleri, cerrahi yaklaşım seçenekleri, enstrümantasyonun temel ilkeleri gibi konuların işleneceği toplantı 2 gün sürecek ve 16 oturumda alanında uzman 48 konuşmacı eğitim verecek. Karşılıklı ve interaktif olması planlanan toplantıda spinal cerrahlar tarafında konular bol olgu örnekleri ile tartışılacak. Kurs sonunda yapılacak sınavda dereceye girecek beyin cerrahları ödüllendirilecektir. Ayrıca Yoğun kurs programı yanında ülkenin değişik yerlerinden şehrimize gelen 100 civarındaki beyin cerrahı, sosyal programlar, sema gösterisi, müze ziyaretleri ve şehir turu ile Konya’yı tanıma fırsatı elde edecekler” dedi.
Bunara ek olarak, Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi Öğretim ve Eğitim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ali Arslantaş ise şunları söyledi: “Mevlana’nın ve Tasavvufun diyarı olan Konya’da gerçekleştirilecek toplantıda bize ev sahipliği yapacak olan Dr. Erdal Kalkan ve Dr. Fatih Keskin başta olmak üzere Konya Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Nöroşirürji ABD öğretim üyelerine, Meram Tıp Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Ahmet Özkağnıcı’ya, ayrıca toplantının gerçekleşmesine önemli katkılar sağlayan Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Muzaffer Şeker’e sonsuz teşekkürlerimi sunmak isterim. Umarım geçmiş yıllarda yaptığımız gibi geniş katılımlı ve eğitici bir toplantı gerçekleştiririz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA