• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Türkiye’nin İstiklal mücadelesine sahip çıktınız’
31 Mart 2014 Pazartesi 01:17

‘Türkiye’nin İstiklal mücadelesine sahip çıktınız’

YENİ HABER - A. AKİF SOLAK

Başbakan Recep Tayyip seçim sonuçlan sonrasında balkon konuşması yaptı. Başbakan Erdoğan Pensilvanya’ya ve muhalefete çok sert göndermelerde bulundu. Erdoğan millete de seslenerek, “Kardeşlerim, siz yeni Türkiye’nin istiklal mücadelesine sahip çıktınız teşekkür ediyorum. Siz büyük Türkiye idealine büyük Türkiye hedeflerine sahip çıktınız teşekkür ediyorum.” dedi.

^Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçimlerin sonuçlanmasıyla bir açıklama yaptı. Her seçim sonrası yaptığı balkon konuşması geleneğini bu seçim sonrası da bozmayan Başbakan Erdoğan, Pensilvanya’ya ve muhalefete sert eleştirilerde bulundu. Başbakan Erdoğan seçimlerin önemine değinerek, millete de teşekkür etti. Dünyanın her yerinde Türkiye’de Ak Parti’nin kazandığı zaferi kutlayan herkese teşekkür eden Erdoğan, “Dünyanın her yerinde Filistin’de zaferimizi ellerini dudaklarını duaya açan dost ve kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Türkiye’nin zaferini kendi zaferleri olarak gören kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Mısır’da demokrasi mücadelesi veren bizim mücadelemizi çok iyi anlayan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Balkanlarda, Avrupa’nın tüm kentlerinde yürekleri bizim için atan kardeşlerime teşekkür ediyorum. Suriye’de bombaların kurşunların altında açlıkla, kıtlıkla baş başa akalan ama ak partinin zaferi için dua eden mazlum kardeşlerime teşekkür ediyorum. Tıpkı kurtuluş savaşı öncesi olduğu gibi dünyanın dört bir köşesinde Türkiye’nin istiklal mücalesine destek olan tüm dostlarımıza aziz milletimizin selamlarını şükranlarımla ifade ediyorum.” dedi. ‘En büyük teşekkürü bu aziz millet hak ediyor’ diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü; “Elbette en büyük teşekkürü bu asil millet hal ediyor. Kardeşlerim, siz yeni Türkiye’nin istiklal mücadelesine sahip çıktınız teşekkür ediyorum. Siz büyük Türkiye idealine büyük Türkiye hedeflerine sahip çıktınız teşekkür ediyorum. Siz en başta kendi iradenize kendi geleceğinize kendi başbakanınıza sahip çıktınız sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”

‘HAİNLERİN İNNİNE GİRECEĞİZ’

Başbakan Erdoğan paralel yapıya da sert dille mesajlar gönderdi. Paralel yapının Türkiye’de kaos oluşturacağız dediğini hatırlatan Başbakan Erdoğan şöyle devam etti;  “İşte bugün 30 Mart. Ne dediler, 25 Mart’tan sonra kaos dediler. Doğru. Kaosu gördük. Neydi o kaos. Bu milletin bu devletin bu ülkenin ulusal güvenliğine ne yazık ki müdahale ederek dış işleri bakanlığını dinleyecek kadar ihanet içinde olan vatan hainlerini bu ülke tanıma fırsatı buldu doğru. Bunların kaos planı buydu. Bunların inine gireceğiz inine. Şimdi zaman zaman bana bazı basın mensupları soruyor. Bu sene de balkon konuşması yapacak mısınız? Tamam da balkon konuşmasından ne bekliyorsunuz. Bu bir. İki; muhalefet liderlerine veya müdürlerine niye sormuyorsunuz? Siz de bir balkon konuşması yapacak mısınız? Bunların böyle bir derdi yok. Bunların sesi soluğu çıkmayacak. Ne diyecekler yarın? Biz kazandık. Her ne kadar yüzde 26da alsak biz kazandık diyecek genel müdür. Öbürü çıkacak. 13-14 de alsak biz kazandık diyecek. Niye? Hayatları bunların böyle geçti. Bu kardeşiniz ne dedi? Eğer birinci parti olmazsak genel başkanlığı bırakırım dedi. Siyaset onur, asillik ister. Makamı zenginleştirebiliyorsanız orada oturun. Zenginleştiremiyorsanız bırakın gidin. Onlar makamdan hazlanıyor.”

‘TÜRK MİLLETİ GEÇİLMEZ DEDİ’

Türk milletinin 30 Mart Yerel Seçimlerle dünyaya ve Türkiye’deki düşmanlara büyük bir mesaj verdiğini belirten Başbakan Erdoğan şöyle konuştu; “Kardeşlerim milletin verdiği mesaj çok açık. Millet bugün sandıkta bir mesaj verdi: Biz buradayız. Türk milleti geçilmez dedi. Millet bu ülkenin sahipleriyiz dedi. Millet eğilmez Türkiye yenilmez dedi. Kardeşlerim biz Türkiye Cumhuriyeti’ni sokakta bulmadık. Bu şehitlerin kanıyla yoğrulmuş bu toprakları biz Pensilvanya’ya veya buradaki hain uzantılarına teslim etmeyiz. Şu an kaçan kaçtı. Yarından itibaren de kaçanlar olabilir. Ama bazıları için de suç duyurusunda bulundum. Hesabını bunun ödeyecekler. Bedelini ödeyecekler. Ulusal güvenliğimizi nasıl tehdit edersiniz? Bakınız Suriye şu an bizimle savaş içerisinde. Bu hainler bu görüşmeyi dinliyor. Sonra dünyaya servis ediyor. Kardeşlerim bunlar haşhaşilere rahmet okutur. Haşhaşiler bunların yanında hiç. Bunlar Haşhaşileri de aştı. Bugün aziz milletin sandıkta verdiği çok önemli bir mesaj var. Milletimiz siyaset dışı yollardan Türkiye’nin istikametine verilen yönlendirmeden Millet tavrını ortaya koymuştur. Sandık sonuçları kimin kazandığından çok kimin kaybettiğini gösterir.

‘AHLAK DIŞI SİYASET KAYBETMİŞTİR’

Başbakan Erdoğan seçim sonuçlarıyla ahlak dışı siyasetin kaybettiğini belirterek; “Şu ifadelere dikkat edin bugün ahlak dışı siyaset kaybetmiştir. Kaset siyaseti, çamur siyaseti kaybetmiştir. Plansız, projesiz siyaset kaybetmiştir. Ey genel müdür? Yav elinizde bu kasetler olmasaydı bu seçim kampanyasında ne konuşacaktınız? Biz plan, proje konuşltuk. Bunlar yalan, takiye, fitne iftira bunu konuştular. Statüko bugün darbe almıştır. Kirli ilişkiler adı konulmamış ittifaklar bugün kaybetmiştir. Vesayetçi odakların her türlüsü bugün milletten Osmanlı şamarı yemiştir. Bugün Kibir, gurur kaybetmiştir. Milletini küçümseyen kibir bugün bir kez daha sandıkta erimiştir.” 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA