• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiyenin en büyüğü olacak
28 Ağustos 2011 Pazar 10:56

'Türkiye'nin en büyüğü olacak'

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Türkiyenin 34. büyük devi olan Konya Şekeri ilk sıraya taşımak istediklerini belirterek, 34. sıradaki Konya Şekeri Türkiyenin en büyüğü yapmaya var mısınız?

Konya Şeker çalışanları için verilen iftar yemeğinde konuşan ve konuşmasında çalışanlardan söz alan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Türkiye’nin 34. büyük devi olan Konya Şeker’i ilk sıraya taşımak istediklerini belirterek, “34. sıradaki Konya Şeker’i Türkiye’nin en büyüğü yapmaya var mısınız?” dedi.

Konya Şeker’in büyümesine bütün insanlığın ihtiyacı olduğunu vurgulayan Başkan Konuk, “Konya Şeker, verdiği vergiyle, İSO’nun ilk beş yüz içerisindeki sıralamasıyla, çiftçiye, üreticiye katkısıyla, işsize iş olmuş, ekmek olmuş yağmıştır” dedi.

Konya Şeker A.Ş. çalışanları için düzenlenen iftar yemeği Dedeman Konya Otel’de gerçekleştirildi. Katılımın büyük olduğu iftar yemeği sonrasında Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk bir konuşma yaptı. Kadir Gecesi’ne rastlayan iftar yemeğinin önemine vurgu yapan Konuk, “Bugün bereketin, affı mağfiretin olduğu, bugün bin aydan daha hayırlı olan kadir gecesini idrak ediyoruz. Rabbime şükürler olsun bizi bugünlere eriştirdi, kavuşturdu hep beraber. Bugünün bereketi öncelikle ailelerinize, memleketimize ve inanç coğrafyamıza da inşallah hayır getirir, huzur getirir bereket getirir” dedi.
“Başarıda Çalışanlarımızın Katkısı Büyük”
Konya Şeker’in bugünlere gelmesinde çalışanların her birinin büyük katkısı olduğunu dile getiren Başkan Konuk konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Burada her birinizin çok değerli katkıları var. Genel Müdürümüzden bütün birim ve departmanlarda çalışan arkadaşlarımızın çok büyük emek ve katkıları vardır, alın terleri vardır. Hiç kimsenin yaptığı iş diğerine göre az değerli değildir. Bütün çalışanlarımız konum ve mevkii ne olursa olsun yerine göre asla az değerli değildir. Her biri birbirinden değerli, her birinin yaptığı iş diğerine göre küçümsenmeyen, azımsanmayan, azımsanmayacak bir anlayışla Konya Şeker Ailesi var. Biz öyle görüyoruz, öyle olduğunun da sonuçlarını yaşıyoruz zaten. Öyle değil mi arkadaşlar? Bugün çok şükür Rabbime hamdolsun Konya Şeker Türkiye’nin otuz dördüncü büyük devi. İşte bu eser burada oturanların emeğiyle, alın teriyle, gayretiyle, samimiyetiyle yükselmiştir. Bu eser laf üretilerek, dedikodu yapılarak, birçok taşeronun burada icra ettiği bu kurumun gidişatını durdurmaya çalışanların gayretlerine rağmen sizlerin birlikteliğiyle, sizlerin emeğiyle işte bugün kim ne söylerse söylesin rakam tartışılır mı rakam ortada Konya Şeker Türkiye’nin otuz dördüncü büyük devi. İnşallah bu büyüklüğü daha da ileriye daha da öteye hep beraber götüreceğiz. Ben burada sizlere sormak istiyorum, sizlerden öğrenmek istiyorum; ileriye, terakkiye var mıyız arkadaşlar? Bu kurumu bugün otuz dördüncü sıradaki Konya Şeker’i Türkiye’nin ilk onu arasına taşımaya var mısınız? Onunla da kalmayacağız. Anadolu insanı, Anadolu coğrafyasının yetiştirdikleri de bu kurumları niye birlere, birinci sıralara taşımayasın? Orada da var mıyız?”
Bu arada çalışanlardan destek isteyen Başkan Konuk’a salonda bulunanların sık sık alkışlarla destek verdikleri de gözlendi.
“Konya Şeker’e İnsanlığın İhtiyacı Var”
Sözlerini, “Konya Şeker’i Konya Şeker olarak görmeyin!” diyerek sürdüren Başkan Konuk daha sonra şöyle konuştu:
“Anadolu’nun kalkınmasında, özellikle Türkiye’nin en fakir kesimi olan tarım sektörünün fukaralığının bitirilmesinde bütün coğrafyanın, tümü için sağlıklı gıdanın üretilmesinde, insanımızın sağlıklı beslenmesinde ve dünyaya katılacak huzurda Mevlana diyarı Konya’daki Konya Şeker’in büyümesine bütün insanlığın ihtiyacı var. Değerli arkadaşlarım Konya Şeker işte belki küçük bir sanayi tesisiydi veya öyle bir algı var hafızalarda. Ama Konya Şeker ben burada yapılanları tek tek anlatacak değilim ama verdiği vergiyle, İSO’nun ilk beş yüz içerisindeki sıralamasıyla, çiftçiye, üreticiye katkısıyla, özellikle de işçiyle ilgili, işçinin politikasını yapanlara rağmen, yapanların inadına işçi çıkarmamış yani hep işçi çıkarmadan işçi kucaklamış, işsize iş olmuş, ekmek olmuş yağmış. Konya Şeker’in çalışanları Konya Şeker’e sendikanın veya Konya Şekerle yapılan anlaşmanın akidin sonucu olarak bağlı değillerdir. Onlar Konya Şeker’e yürekleriyle bağlıdır çünkü onlar bu ailenin üyesidir. Bu ailenin bir ferdidir onlar. Evet Konya Şeker hem çalışanına hem de üreticisine sorumluluklarını yerine getirerek hizmet edecek hem de bu ülkeyi her şeye rağmen kalkındıracaktır. Kalkındırmasında olacaktır. Çok detaylara girmeyeceğim geçtiğimiz günler çalışmayı sendikamız yürüttü inşallah o iş hayırla uğurla bayram öncesi bitti. İyi oldu mu arkadaşlar? İnşallah sendikasız olan bizde çalışan diğer arkadaşlarımızda var onları da unutmayacağız. Onları da bu kurumdan diğer arkadaşları gibi faydalandıracağız. Şunu unutmayın yalnız değerli arkadaşlarım, mesai arkadaşlarım; dışarıdaki işsizi yalnız unutmayalım. Dışarıda işsiz insanlar var. Bir asgari ücret dışında bir şey istemem diyen binlerce insan var. Tabiî ki çalışanlarımızın çoluk çocuğu var, evine ekmek götürecek. İnsanca yaşamak için belirli rakamlara ihtiyacı var. Onları bu kurum elbette karşılayacak ama diğerlerini de unutmadan yeni iş sahaları, istihdam sahaları oluşturarak inşallah onlarında zorluğuna işsizliğine bu kurum çare olacaktır.
 Çok vaktinizi almak istemiyorum; hepinizin kuruma gösterdiğiniz ilgiye, gayrete, emeğe gerçekten müteşekkir olduğumu söylemek istiyorum. Ben birçok insanın, birçok değerli çalışanımızın hangi fedakârlıkları yaparak kuruma hizmet ettiğini çok iyi biliyorum. Ha içimizde bunun tersini yapanlar yok mu var, onları da hep beraber ayıklayacağız. Çalışanların ve emek verenlerin hakkını da hep birlikte teslim edeceğiz. Bugün Kadir Gecesi. Ben bir kez daha gecenizi kutluyorum, hayırlara vesile olsun diliyorum. İnşallah dua edelim karşılıklı, hep beraber dua edelim. Bu ülkenin selametine, birliğine, beraberliğine, dünyaya barış getirmesine dua edelim. İnşallah bu gecenin feyzinden hep beraber faydalanalım. Hemen önümüzdeki günlerde de mübarek Ramazan Bayramı ben bugünden bayramınızı da tebrik ediyorum. Şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ben her birinize ayrı ayrı katılımlarınızdan, hem de katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Sağ olun, var olun!”
Emekli Personele Teşekkür Plaketi
İftar yemeği sonrasında Konya Şeker’e uzun yıllar hizmet vermiş ve emekli olmuş personel teşekkür plaketiyle ödüllendirildi. Personelin plaketlerini Pankobirlik Genel Başkanı Recep
 
Konuk kendilerine takdim etti.

Şeker İş Sendikası Temsilcilerinden Recep Konuk’a Teşekkür Çiçeği
İftar yemeği sonrası, gecenin güzel bir gelişmesi ise Sendika Temsilcilerinin çalışanları adına Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’a çiçek vermesi oldu.
Sözleşmedeki memnuniyetlerini dile getiren sendika temsilcileri “Sizinle olmak, Konya Şeker’de çalışmak bir ayrıcalıktır.dediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA