• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiyein medya başkanları Konyada toplandı
29 Ocak 2012 Pazar 16:00

Türkiye'in medya başkanları Konya'da toplandı

Merkez AK Parti Genel Gençlik Kolları İl Tanıtım ve Medya Birim Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, AK Parti İl Gençlik Kollarının koordinesinde Konyada gerçekleştirildi.
“Merkez AK Parti Genel Gençlik Kolları İl Tanıtım ve Medya Birim Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı”, AK Parti İl Gençlik Kolları’nın koordinesinde Konya’da gerçekleştirildi.
 
81 ilin tanıtım ve medya başkanlarının katıldığı ve üç gün süren toplantının açılışında konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun; “AK Parti’de kişiler değil kurallar önemli” derken; Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise Konya’nın genç nüfusuna ve Konya’ya katkısından söz etti.
 
Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Genel Merkez Gençlik Kolları Tanıtım ve Medya Birim Başkanları, Konya’da toplandı. 27 – 29 Ocak tarihleri arasında Rixos Otel’de gerçekleştirilen İl Tanıtım ve Medya Birim Başkanları, İstişare ve Değerlendirme Toplantısı”na 81 ilin birim başkanları katıldı.
 
Burak Ceylan; “AK Gençlik tüm enerjisini ülkesi için harcıyor”
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Merkez AK Parti Gençlik Kolları Tanıtım ve Medya Birim Başkanı Burak Ceylan, AK Parti ile birlikte yıllarca ötelenen ve dışlanan gençlerin siyasette aktif roller almaya başladığının altını çizdi. Başkan Ceylan şunları söyledi; “Yıllarca enerjisi bastırılmış, ülkenin imkânlarından mahrum bırakılmış ve en önemlisi de zaman zaman büyük bir tehlike olarak görülmüş bu ülkenin güzel gençliği AK Parti iktidarı ile ülkemizi yeniden ayağa kaldıracak güç haline gelmiştir. Bu partinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Bizler haklı güçsüzleri, haksız güçlülere karşı korumak için ne gerekirse yapmaya hazırız.”
 
 Sorgun; “AK Parti’de kişiler değil kurallar önemli”
 
Ceylan’ın ardından söz alan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, önceki gün Osmanlı Devleti’nin kuruluş yıldönümü olduğunu hatırlatarak Osmanlı Devleti’nin yüzyıllarca dünyanın en büyük gücü olarak kalmasının en önemli sebebinin kurallar olduğunu dile getirdi. Başkan Sorgun; “O büyük gücü yüzyıllarca ayakta tutan şey kişiler değil kurallardı. Elbette tarihimiz büyük kişiliklerle dolu. Ama kuralların olmadığı yerde krallar olur. Osmanlı’ya bakıldığında da kişilere değil kurallara önem verilmiştir. AK Parti’nin yaptığı da budur. AK Parti de tüzüğü ile kuralları ile kişileri değil ilkeleri önemsiyor” ifadelerini kullandı.

Akyürek; “Çok genç bir nüfusa sahibiz”
 
Gençlik Kolları’nda bu dönemde görev almanın gençler için büyük şans olduğunu dile getiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise gençlerin Türkiye ve Konya için önemli olduğunu söyledi. Başkan Akyürek konuşmasında şunları dile getirdi; “Konya, genç bir nüfusa sahip. Yapılan son araştırmalarda. Konya merkez nüfusunun yüzde 50’den fazlası 18 yaş ve altında. Nüfusumuzun üçte biri genç. Bu noktada biz yerel yönetimler olarak gençlik faaliyetlerine Konya’da daha önemsiyoruz. Anayasa Mahkemesi’nin iptalinden önce 2004-2009 yılları arasında 10 bin öğrenciye burs veriyorduk. Şimdi ilk ve orta öğretimde okuyan öksüz yetim şehit çocuğu ya da uluslar arası başarılara imza atan 7 bin öğrencilerimize burs veriyoruz”
Protokol konuşmalarının ardından 3 gün süren program ve sunumlara geçildi. Söz konusu programlar kapsamında AK Parti Amasya Milletvekili Naci Bostancı, Star Gazetesi Yazarı Ergun Babahan ve Medya Derneği Genel Sekreteri Deniz Ergürel gibi önemli konukları ile Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcıları birçok konuda sunum yaptı ve karşılıklı görüş alışverişi yaparak önümüzdeki dönemin daha başarılı geçmesi için çalıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA