• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiyeden komşuya baklava yardımı
19 Temmuz 2011 Salı 14:35

Türkiye'den komşuya baklava yardımı

Wall Street Journal, Nadir Güllü'nün Atina'da 5 dükkanı olan Yunanlı bir firmaya her ay yaklaşık 2 ton baklava gönderdiğine dikkat çekti
Türkiye ve Yunanistan’ın baklavadaki rekabeti yabancı basında“Türkiye’den Yunanistan’a baklava ile mali yardım” yorumuyla yer aldı.Wall Street Journal gazetesi, Türkler ve Yunanların baklava atışmasınaişaret ederek, Türkiye'nin ünlü baklava üreticisi, Nadir Güllü'nünAtina'da 5 dükkanı olan Yunanlı bir firmaya her ay yaklaşık 2 tonbaklava ve diğer Türk tatlılarından gönderdiğini vurguladı.

ABD'nin borsa ve iş çevrelerinin gazetesi Wall Street Journal, Türklerve Yunanların yüzyıllardır en iyi baklavayı kimin yaptığına dairbirbirleriyle atıştıkları, ancak son 10 yıldır Türkiye'nin ünlü baklavaüreticisi, Karaköy Güllüoğlu'nun sahibi Nadir Güllü'nün Atina'da 5dükkanı olan "Baklavas Epe" adlı Yunanlı bir firmaya her ay yaklaşık 2ton baklava ve diğer Türk tatlılarından gönderdiğini ifade etti.

"YUNANİSTAN'DA BAKLAVA BİR LÜKS OLDU"

Krizle birlikte Yunanlı firmanın 5 mağazasından 3'ünü kapatmak zorundakaldığı belirtilen haberde, Yunanlı firmanın Akdenizin karşı kıyısındangelen tatlılar için yaklaşık 160 bin euro borçlandığı ifade edildi.

Gazete, "Baklavas Epe"nin şirket sözcüsünün "Yunanistan'da baklava birlüks oldu, 3 kilo kıymanın fiyatı 1 kilo baklavayla aynı" dediğinedikkat çekerek, Güllü'nün firmanın borcunu bir yıl içinde ödemesigerektiğini söylediği ifade edildi.

ABD dahil dünyada 85 ülkede satış yapan Türk firmanın sahibi NadirGüllü'nün Yunanlı firmaya, "Tamam, yavaş yavaş ödemeye devam edin, bizbunu dostluk ve Türk ahlakı için yapıyoruz” dediği kaydedildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA