• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye’deki yolsuzlukları önlemek için evet
08 Eylül 2010 Çarşamba 00:05

Türkiye’deki yolsuzlukları önlemek için 'evet'

Ak Parti Karatay İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen Referanduma evet toplantılarına İsmil Beldesinde devam ettirdi
Ak Parti Karatay İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen Referanduma evet toplantılarına İsmil Beldesinde devam ettirdi. Teravih namazı sonrası başlayan toplantıya Ak Parti Konya Milletvekili Hüsnü Tuna, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Erkuş, Ak Parti Karatay İlçe Başkanı Ömer Ünal, Ak Parti İsmil Belde Teşkilat Başkanı Recep Ünal, Teşkilat mensupları ve İsmil Beldesi sakinleri katıldı.
 
Toplantıda Ak Parti İsmil Belde Başkanı Recep Ünal’ın açış konuşmasından sonra söz alan Ak Parti Karatay İlçe Başkanı Ömer Ünal, halkın seçmiş olduğu milletvekillerinin mecliste yapmış olduğu Anayasa değişikliği paketinin halkın kendi anayasasını oylayacağını dile getirdi. Ünal; “Geleceği şekillendirecek olan bu Anayasa değişikliği 12 Eylül’de bizlere 2 nci bayramı yaşatacak. Geleceğimizi daha güzel daha aydınlık görmek istiyorsak mutlaka 12 Eylül’de yapılacak olan Referandumda sandığa giderek tercihimizi “Evet” oyu olarak kullanmamız gerekmektedir” dedi.
 
Ardından söz alan Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Erkuş ise, yapılacak olan referandumun parti ile alakalı olmadığını ve ülkemizin geleceği ile alakalı bir konu olduğunu söyledi.
Son olarak söz alan Ak Parti Konya Milletvekili Hüsnü Tuna, 13 Eylülden önce 12 Eylül’ün kıymet bilinmesinin lazım geldiğini ifade ederek, Türkiye’de kadınlar, yaşlılar, engelli vatandaşlar, şehitlerimizin dul ve yetimleri ile gazilerimiz bir çok yönüyle ihmal edildiğini ve bu ihmalkarlığın 12 Eylül Referandumu ile sona ereceğini söyledi. Hayır kesiminin yapmış olduğu propaganda da “Yandaş Yargı istemiyoruz” diyorlar, bizde istemiyoruz. Eğer bir yandaş yargı varsa bunun mağduru Ak Partidir. Kurulduğundan itibaren 2 kez kapanma davası ile karşı karşıya kalmıştır diyen Hüsnü Tuna, Sırça köşklerinde bu ülkeyi izleyenler bu milletin ferasetinden endişe ediyor ve doğruyu bulacağından korkuyorlar onun içinde millete gitmekten korkup milletin anayasasına hayır diyorlar dedi.
 
 Tuna konuşmasında devletin içerisinde devletin imkanlarını kullanarak bu ülkenin kaynaklarını taşa toprağa yatırılmasına vesile olan ve aynı zamanda binlerce vatan evladının şehit olmasına zemin hazırlayanlardan hesap sorulacağı günler gelecek buna nasıl hayır diyebilirsiniz dedi.  Ak Parti Konya Milletvekili Hüsnü Tuna konuşmasında son olarak “Bu bir parti anayasası değil Türkiye’de ki yolsuzlukların çeteleşmenin, mafyalaşmanın üstesinden gelmeye zemin hazırlayacak bir değişiklik olduğuna inandıklarını sözlerine ekledi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA