• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye takip edilen ülke olmuştur
03 Eylül 2012 Pazartesi 12:35

'Türkiye takip edilen ülke olmuştur'

Ak Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi Ak Parti hükümetinin politikaları hakkında bilgi verdi. Tüfekçi: Türkiye bugün 10 yılda yardım alan ülke konumundan yardım eden ülke konuma gelmiştir.
Ak Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi Ak Parti hükümetinin politikaları hakkında bilgi verdi. Tüfekçi: “Türkiye bugün 10 yılda yardım alan ülke konumundan yardım eden ülke konuma gelmiştir. Edilgen değil etken politika izlenmektedir. Takip eden değil takip edilen ülke olmuştur.” dedi.

Ak Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, gündeme ilişkin açıklamarda bulundu. Tüfekçi Ak Parti hükümetinin politikaları hakkında bilgi verdi. Hükümet olarak demokrasinin gelişmesi için çalıştıklarını vurgulayan Tüfekçi, yargının hızlanması ve bağımsızlığın artırılması adına önemli adımlar atıldığını söyledi. "Yıllarca izbe yerlerde, merdiven altında yargı görevini yürütmeye çalışana hakim, savcı ve avukatlarımız, bugün modern adliye saraylarında, hür vicdanları ile görevlerini icra etmektedirler. Hakim ve savcılarımızın özlük haklarındaki iyileşmeler ile birlikte, bir zamanlar eski Yargıtay Başkanının “vicdanla cüzdan arasında kaldıkları” yönündeki ifadeleri tarihin karanlık sayfalarına gömülmüştür." diyen Tüfekçi milletin yargıya güveninin arttığını söyledi. Suriye politikaları hakkında da bilgi veren Harun Tüfekçi, Suriye'de yaşanan zulme tavır aldıklarını, hiç bir şekilde kayıtsız kalmadıklarını söyleyerek uygulanan politikanın doğru bir politika olduğunu zamanla görüleceğini belirtti. Türkiye'nin etkin bir güç olduğunu da söyleyen Tüfekçi: "Türkiye bugün 10 yılda yardım alan ülke konumundan yardım eden ülke konuma gelmiştir. Edilgen değil etken politika izlenmektedir. Takip eden değil takip edilen ülke olmuştur. Örnek alan değil örnek olan ülkeyiz. Bütün bu gelişmeler içeride ve dışarıda Türkiye’nin yükselip büyümesini, uluslar arası arenada etkin rol almasını istemeyen kesimleri ciddi oranda rahatsız etmektedir. Bu nedenle; başımızın selamete ermemesi için Milletimizin arasına nifak tohumları ekilmeye çalışılmakta, etnik milliyetçilik körüklenmektedir. Bu necip millet; iktidarları yıpratma amacı ile yıllarca oynanan bu senaryoları artık çok iyi bilmekte ve bu oyunları bozmaktadır." diye konuştu. Yapılan karayolları çalışmaları hakkında da bilgi veren Tüfekçi, Konya ili dahilinde Karayolları Genel Müdürlüğü'nün 1.421 km devlet, 1.631 km il yolu olmak üzere 3.052 km yol ağının bulunduğunu belirterek bu yolların 2.910 km'si asfalt, 142 km'si diğer yollardır dedi. Karayollarında yapılması planlanan ve tamamlanan yolları rakamlarla açıklayan Tüfekçi şu bilgileri verdi: "Konya ilinde Acil Eylem Planı kapsamında yapımı planlanan 995 km bölünmüş yolun 2012 yılı başı itibarı ile 832 km’lik kesimi (% 83,6)  tamamlanmış ve trafiğe açılmıştır. Geri kalan 163 km’lik kesimde ise yapım çalışmalarına devam edilmektedir. Konya’da 2012 yılında; 70 km Bölünmüş, 111 km Tek Platformlu Yol yapımının tamamlanarak trafiğe açılması planlanmıştır."
HABER MERKEZİ
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA