• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye Partisi Genel Başkanı Konyada
11 Ağustos 2012 Cumartesi 10:12

Türkiye Partisi Genel Başkanı Konya'da

Türkiye Partisi (TP) Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Suriye'de yaşanan olayların özünde büyük İsraili kurma hedefi olduğunu ileri sürdü.

Türkiye Partisi (TP) Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Suriye'de yaşanan olayların özünde büyük İsrail’i kurma hedefi olduğunu ileri sürdü.
Konya'da partisinin il binasında kameralar karşısına geçen Abdüllatif Şener, son günlerde terör olaylarının artmasının yanlış politikalardan kaynaklandığını ileri sürdü. Şener, “Türkiye’de terör olaylarının artmış olması ve buna bağlı kaygıların, endişelerin gittikçe yaygınlaşıyor olması izlenen yanlış politikalardan kaynaklanmaktadır. Arap Baharı diye bahsedilen daha önce Libya’da yaşadığımız, 18 aydır Suriye’de yaşanmakta olan hadiseler gerçekten Türkiye’nin ve mevcut siyasi iktidarın büyük bir yanlışın içinde olduğunu göstermektedir” dedi.

“SURİYE’DE YAŞANAN OLAYLARIN ÖZÜNDE BÜYÜK İSRAİL’İ KURMA HEDEFİ VARDIR”
Suriye’de yaşanan olayların özünde mevcut siyasi iktidarı değiştirme çabasının olmadığını savunan Şener, “Suriye’de yaşanan olayların yönetim değişimini sağlama gibi bir hedefi yoktur. Yaşanan olayların özünde Suriye’yi parçalama, Hizbullahı bitirme, Hamas’ı tasfiye etme vardır. Suriye’de yaşanan olayların özünde büyük İsrail’i kurma hedefi vardır. Türkiye ile beraber İsrail aynı safta mücadele ediyor. Bunu anlayabiliyor musunuz. Eli silahlı çeteler hükümetin desteğiyle silahlanıyor. Bu süreç Türkiye’nin birliğini ve beraberliğini tehdit eder nitelikler kazandığı halde, sınırlarımızdaki problemler, komşu ülkelerde otoritenin yok oluşu, komşu ülkelerdeki parçalanmalar, bölünmeler en fazla Türkiye’yi tehdit ettiği halde, Türkiye’nin parçalanmasına yol açacak süreçleri tetikleyeceği halde Türkiye’yi yönetenler niçin komşu ülkeleri parçalamaya çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA