• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye muz cumhuriyeti değil Twitter
24 Mart 2014 Pazartesi 08:59

Türkiye muz cumhuriyeti değil Twitter

Erdoğan, sosyal medya platformunun Almanya, Rusya ve Çin gibi ülkelerin yasaklarına uyduğunu hatırlatarak geri adım atılmayacağına vurgu yaptı.

Başbakan Erdoğan, 'Twitter, Amerika Birleşik Devletleri anayasasına, yasalarına uyuyor, İngiltere'nin kurallarına uyuyor, Almanya'nın, Rusya'nın, Çin'in, Hindistan'ın, diğer birçok devletin kurallarına uyuyor, bu ülkelerle işbirliği yapıyor ama mesele Ukrayna olunca, Mısır olunca, Türkiye olunca, diğer devletler olunca, Twitter çıkıyor özgürlükten bahsediyor. Hiç kusura bakmasın, biz üçüncü dünya ülkesi değiliz. Twitter da Facebook da Youtube da Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasasına, yasalarına saygı göstermek zorundadır' dedi.

'ABD Başkanı'nın telefon görüşmeleri yayınlansa Twitter, Facebook, YouTube 'özgürlük' der mi?' diye soran Erdoğan, 'Türkiye'ye gelince mi akıllarına özgürlük geliyor? Twitter gelir Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin kararlarına uyacağını söyler biz de gerekeni yaparız. Bizim kanunlarımıza uymayacaksa biz de gereğini yaparız. Burası muz cumhuriyeti değil Türkiye Cumhuriyeti'dir' ifadelerini kullandı. Sözkonusu yaptırımla özgürlüğün kısıtlandığını savunanları anlayamadığını belirten Erdoğan, 'Hâlâ nasıl bu Facebook'u, Youtube'u, Twitter'ı savunduğunu anlayamıyorum. Milletime saldıranlara karşı biz tavır almayacak mıyız? Ülkemizi karıştıracaklar, Gezi olaylarında neler yaptığını bu tweetlerle biliyorsunuz. 17 Aralık'ta, 25 Aralık'ta neler yaptığını biliyorsunuz. E duralım mı? Hâlâ seyir mi edelim? Dünya karşımıza dikilse ülkemin güvenliğini tehdit eden her saldırıya karşı tedbir almak durumundayım' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA