• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye meşru müdafaa hakkını kullandı
18 Eylül 2013 Çarşamba 21:59

Türkiye meşru müdafaa hakkını kullandı

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ricciardone, Suriye helikopterinin düşürülmesi ile ilgili olarak, "Angajman kuralları açıktı, Türkiye meşru müdafaa hakkını kullandı" dedi.

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, sınır ihlali yapan Suriye helikopterinin Türkiye tarafından düşürülmesini değerlendirerek, "Angajman kuralları açıktı, Türkiye meşru müdafaa hakkını kullandı" dedi.

TEPAV'da "Transanlantik Trendleri 2013" programına katılan Ricciardone, burada yaptığı konuşmada, bir soru üzerine, sınır ihlali yapan Suriye helikopterinin Türkiye tarafından düşürülmesine değindi. Ricciardone, "Angajman kuralları açıktı, Türkiye meşru müdafaa hakkını kullandı" dedi.

Gezi Parkı odaklı gelişmelerin hatırlatılması üzerine ise Ricciardone, "Türk demokrasisini tehlikede görmüyorum" ifadelerini kullandı.

Programdaki konuşmacılardan Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Jean Maurice Ripert ise "Transatlantik Trendleri" konulu sunum hakkında yaptığı değerlendirmede, Türk insanının yüzde 38'nin Türkiye'nin uluslararası arenada kendi kararlarını alarak bağımsız hareket etmesi gerektiği yönünde görüş bildirdiğine işaret ederek, "Yüzde 21 ise Türkiye'nin AB ile işbirliği içerisinde olması gerektiğini belirtiyor. Bu da dikkat edilmesi gereken bir nokta" dedi. AB'nin, Türkiye'nin insani yardım alanında önemli bir rol oynadığının farkında olduğunu belirten Ripert, Birliğin bu konuda Türkiye'ye finansal destek sağladığını söyledi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA