• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye hedefine koşuyor
22 Şubat 2014 Cumartesi 16:25

Türkiye hedefine koşuyor

Samsun'da 2012 yılının vergi rekortmenleri, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın katıldığı törende ödüllendirildi.

Samsun'da 2012 yılının vergi rekortmenleri Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın katılımıyla düzenlenen törende ödüllendirildi. Samsun Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından her yıl organize edilen ödül töreni Samsun SMMM Odası Cemal Yeşilyurt Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Samsun Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol'un konuşmasından sonra kürsüye çıkan Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, 'Samsun ekonomi itibariyle biraz daha gelişen ve büyüyen bir kent. Birçok noktada önemli hizmetler ve yatırımlar gerçekleşirken ekonomik anlamda da bir takım iyileşmelerin var olduğunu görüyoruz. Samsun'da 6 Ticaret ve Sanayi Odalarımızda 10 bin üye, 4 Ticaret Borsalarımızda da bin 100 civarında üye söz konusudur. Samsun'daki mükellef sayımız 2012 yılında 59 bin 374 iken, 2013 yılında yüzde 5.21'lik bir artışla 62 bin 468 olmuştur. Türkiye genelinde olduğu gibi Samsun'da da yatırım teşvik belgeleriyle yatırım yapan kuruluşlarımız söz konusudur. 2013 yılında Samsun'da yatırım yapılmak üzere toplam 855 milyon TL'lik bir teşvik öngörülmüştür ve bunlarla birlikte bin 553 kişi istihdam edilmiştir' diye konuştu.

'TÜRKİYE ARTIK HAYAL EDEN BİR ÜLKE DEĞİL'

Türkiye'nin artık çok büyük hedeflerin ülkesi olduğunu belirten Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 'Sizler bu milletin ve ülkenin geleceğe daha emin adımlarla yürüyebilmesi için maddi anlamda elinizden geleni yapıyorsunuz ve üstünüze düşen sorumluluğu yerine getiriyorsunuz. Bu takdir edilmesi gereken bir duruştur ve sizler açısından da gurur vericidir. Bugün Türkiye artık çok büyük hedeflerin ülkesi oldu. Bizler önümüzdeki yıllar içersinde Cumhuriyetimizin 100. yılında yani 2023 yılında dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında olma hedefi ile yürüyen bir ülkeyiz. Bu hedefler sizlerle gerçekleşecektir. Artık Türkiye sadece hayal eden bir ülke değil. Türkiye hedef koyan ve bu hedef doğrultusunda koşan bir Türkiye'dir." dedi.

'İŞADAMLARININ GELİRLERİ ARTIYOR'

Siyasi iktidarın iradesinin en sağlam şekilde tecelli ettiğini, iktidarın ortaya koyduğu hedeflere işadamlarının da katıldığını dile getiren Bakan Kılıç şöyle devam etti: "AK Parti iktidarlarının ve onun hükümetlerinin Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde son 11 yılda ortaya koymuş olduğu politikalar ve çalışmalar bizleri 250 - 260 milyar dolarlık bir milli gelirden, 800 milyar doları aşan bir milli gelire getirdi. İnanıyorum ki sizin son 11 yılda sürekli bir arıştınız var. Çünkü sürekli gelirleriniz artıyor. Ekonomimizin büyümesi ekonomik göstergelerinin büyümesinin doğal sonucu olarak sizlerin de devletimize verdiğiniz katkı yükseliyor.' Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, dereceye giren iş adamlarına plaketlerini verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA