• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye gün geçtikçe dışa bağımlı hale geliyor
29 Şubat 2012 Çarşamba 16:42

'Türkiye gün geçtikçe dışa bağımlı hale geliyor'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya İl Başkanı Ali Yücel ve beraberindeki parti yöneticileri, Selçuklu İlçe Başkanlığını ziyaret etti.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya İl Başkanı Ali Yücel ve beraberindeki parti yöneticileri, Selçuklu İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.    
Selçuklu İlçe Teşkilatına düzenlenen ziyarete, MHP Konya İl Başkanı Ali Yücel, il başkan yardımcıları Musa Kartal, Mustafa Yılmaz, Mustafa Bozdam, Hakan Ceylan, Nihat Çelikkollu, il sekreter yardımcıları Yusuf Aydın, Mehmet Üçbeyiay, Mustafa Böyet, Metin Arıkan, Bayram Gezici, İl Muhasip Yardımcısı Murat Güneş, İl Kadın Kolları Başkanı Binnur Bulgan, Karatay İlçe Başkanı Selçuk Zengin, önceki dönem Selçuklu İlçe Başkanlığı yapan Bekir Karataş katıldı.  
 
İlçe yöneticileri ve ilçe kadın kolları başkanı Emine Abalı’nın hazır bulunduğu ziyarete ev sahipliği yapan MHP Selçuklu İlçe Başkanı Oğuz Çiftçioğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, göreve geldiği günden itibaren ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

MHP Konya İl Başkanı Ali Yücel ise konuşmasında, ilçede gücüne güç katan MHP’nin yerel seçimlerde bunun karşılığını alacağına olan inancını dile getirdi. Ülke gündemini de değerlendiren Yücel, AKP iktidarını eleştirerek, “AKP iktidarında 10 yıl geçmiş. On yılın içinde millet cebindeki parayı bırakıp sadece kredi kartlarıyla hayatını ve geleceğini bankalara ipotek eder hale gelmiştir. Şimdi bu bir vaka. Bunu düzeltebilmek için ne lazım; Üreten bir ekonomi lazım. Markalaşan bir ekonomi, ürettiğini ve markalaştırdığını yurtdışına satan bir yapı lazım. Bunu nasıl yapacaksınız; Bu üretkenliği sağlayabilecek bir politika  ile mümkün. Bugün bu mümkün mü? AKP ile beraber bu mümkün değil. Ama seçimlere girerken reklam tabelalarına, gazete ilanlarına bakacak olursanız Türkiye aklınıza ne geliyorsa hepsini üretiyordu. Helikopterimiz hazır, uçağımızın siparişini verdiler. Sonrada uydumuzun adını koydular. Tayip Erdoğan bunlarla birlikte anılıyordu. Yeni dönemin içerisinde oysa şimdiki gelinen sürece baktığımız zaman Türkiye aslında bundan gün geçtikçe uzaklaşıyor. Hepimiz vakıf oluyoruz. Ne oluyor; Türkiye daha çok dışa bağımlı, ürettiği ile satın aldığının arasında çok ciddi farkların olduğunu görüyoruz. Yani cari açıkların gün geçtikçe büyüdüğü, bu ekonomik tabloda da aslında her gün istikrarsızlığa ve probleme doğru gidilen bir yolun dışarıdaki güçlerle, kol kola girildiğinden dolayı  ayakta tutulduğuna şahit oluyoruz. Dolayısıyla bundan sonraki süreç böyle devam edip daha çok zorlukları, daha çok Türkiye’nin geleceği ile ilgili problemleri bizler göreceğiz. Bunlarla ilgili daha keskin zamanlar yaşayacağımız için daha çok mücadele etmemiz gerekmektedir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA