• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye geneli yağışlı
11 Ocak 2012 Çarşamba 12:25

Türkiye geneli yağışlı

Türkiye'nin büyük bir bölümünde görülecek yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz, Ege ve Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer bölgelerde kar olacak.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Trakya ile iç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak.
 
Konya'da hava 5 gün olacak:
 
TARİHTAHMİN EDİLENGEÇMİŞTE GERÇEKLEŞEN
Sıcaklık (°C)HadiseNem (%)Rüzgar (km/sa)Uç Sıcaklık (°C)Ortalama Sıcaklık (°C)
En DüşükEn YüksekEn DüşükEn YüksekYönHızEn DüşükEn YüksekEn DüşükEn Yüksek
11 Ocak Çarşamba13749615-15.614.8-4.54.5
12 Ocak Perşembe-11758820-14.217.6-4.34.9
13 Ocak Cuma-30688215-16.613.7-4.15.2
14 Ocak Cumartesi-62508613-16.813.6-4.64.1
15 Ocak Pazar-24658816-17.913.8-53.3

Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı, batı bölgelerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.
 
-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-
 
Yağışların sabah saatlerinde Antalya, Burdur, Denizli, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Kocaeli ve İstanbul Anadolu Yakasında kuvvetli olması beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, taşkın, ulaşımda aksamalar, görüş mesafesi kısıtlanması (vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.
 
-KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI-
 
Rüzgarın Marmara ile Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.
 
-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-
 
Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:
İSTANBUL: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu geçecek. Yağışların; Anadolu Yakası'nda kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. (5)
ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde il genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (2)
İZMİR: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgarın; kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. (7)
ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (12)
ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor. (12)
SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu (8)
ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. İl genelinde buzlanma ve don olayı görülecek. (0)
VAN: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (4)
DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı (9)
 
-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:
MARMARA: Çok bulutlu, Edirne dışında bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; Bursa, Yalova, Kocaeli ve İstanbul'un Anadolu yakasında kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Trakya ile bölgenin güneydoğusunda yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.
EGE: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; sabah saatlerinde Denizli, Uşak ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.
AKDENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Göller yöresinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; Antalya ve Burdur çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresi'nde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.
İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; kıyılarda yağmur, yüksekleri ile iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinin aralıklı yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Ardahan, Erzurum ve Kars dışında bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, bölgenin kuzey ve doğusunun yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacağı tahmin ediliyor....
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA