• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye bugünde boğulmamalı
04 Ocak 2014 Cumartesi 14:43

''Türkiye bugünde boğulmamalı''

“Türkiye hiçbir dönem mevzi bir devlet değildir. Devletimizin köklü gelenekleri vardır. Geçici problemlere yoğunlaşarak Türkiye ufkunu kaybetmemelidir” dedi.
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, Türkiye’nin içerisinde bulunduğu dönemi atlatacağını ifade ederek, “Türkiye hiçbir dönem mevzi bir devlet değildir. Devletimizin köklü gelenekleri vardır. Geçici problemlere yoğunlaşarak Türkiye ufkunu kaybetmemelidir” dedi. 
AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı gündeme dair yaptığı açıklamada, Türkiye’nin içerisinde bulunduğu bu dönemi atlatacağını söyleyerek, "Türkiye hiçbir dönem mevzi bir devlet olmamıştır. Devletimizin köklü gelenekleri vardır. Geçici problemlere yoğunlaşarak Türkiye ufkunu kaybetmemelidir. Türkiye, Adalet ve Kalkınma Partisi dönemiyle birlikte gelecek on yılı planlama şansına sahip olmuştur. Düne kadar 2023’leri, 2071’leri konuşan Türkiye, bugünde boğulmamalıdır. Bunlar gelip geçici arızi konulardır” dedi.
 
“ÖNEMLİ OLAN GELECEĞİ KAYBETMEMEKTİR”
Türkiye’nin bir hukuk devleti ve kurumsal yapılarının ayakta olduğunu vurgulayan Kabakcı, “Suç işleyenler varsa cezalarını göreceklerdir. Görevini yaparken, görevinin çizildiği hudutlar içerisinde kalmayıp görevinin dışında işlerle meşgul olanlar da bunun bedelini ödeyeceklerdir. Adalet ve Kalkınma Partisi hiçbir dönemde ötekileştirmeden yana olmamıştır, şimdi de olmayacaktır. Türkiye’de kardeşliğin güçlenmesi birliğimizin, beraberliğimizin daha güçlü olması için AK Parti aynı şekilde yoluna devam edecektir. Önemli olan geleceği kaybetmemektir. Türkiye artık sadece kendisi için değil kültürel coğrafyamızdaki bütün boynu bükükler için bir ümit kaynağıdır. Bölgede güçlü bir yıldızdır, görülen bir güçtür. Bunu hiçbir dönemde unutmamalıyız. Bugün Filistin’de başı belada olanlar Karabağ’da, Bosna’da, Myanmar’da sıkıntısı olanlar, Tibet’te Sarı Uygurlar Türkiye’ye bakmakta ve Türkiye’yi bir kutup yıldızı gibi görmekte, ona göre geleceklerini tayin etmeye çalışmaktadırlar. Türkiye bugünlerdeki arızi bir durumla ilgili geleceği kaybetmemelidir. Yine 2023 hedeflerine doğru yürümeye devam etmelidir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA