• Konya10 °C

Hamdi Bağcı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkçe Olimpiyatlarında Konya'ya Niye Haksızlık Yapıldı

11 Haziran 2012 09:39
Türkçe Olimpiyatları üzerinde konuşulurken, yazılırken çok dikkat edilmesi gereken bir konu… Yani kaş yapayım derken göz çıkarmaya müsait bir konu… Öncelikle onu için işin doğru tarafından bakalım, çok açık yazıyorum, Saygıdeğer Fethullah Gülen Hoca Efendiden ve o davaya gönül vermiş binlerce kardeşimizden Allah Razı Olsun. Dünyanın dört bir yanında cihat şuuruyla eğitimcilik yapan, ay yıldızlı bayrağımızı oralarda dalgalandıran büyük kahraman eğitimcilerden Allah razı olsun. Hepsine teşekkür ediyoruz, bu büyük davanın fertlerinin her biri birer yiğit savaşçıdır. Lakin bu savaşçılar insan öldürmüyor, bilakis insan yaşatıyor, yaşam savaşçıları, ölü sevici değil, insan seven değerler hepsi...
 
Hepsinin karşısında saygıyla selama duruyoruz ve hepsine Allah yar ve yardımcı olsun diyoruz. Bununla birlikte Türkçe Olimpiyatları, dünyanın en büyük organizasyonlarından birisi olarak takdire şayandır, hem de Türkçemizi bütün dünyada nasıl nakış nakış işlendiğini göstermesi bakımından çok değerlidir. Takdir ediyor ve destekliyoruz…  
 
Tabi biz nakış nakış işlenenin sadece Türkçe olmadığını, bir medeniyet mücadelesi olduğunu biz biliyoruz. Çok açık ifade edelim davanın Allah davası olduğunun bilincindeyiz.
Bunları bir tarafa bırakıyor ve asıl meseleye geliyorum. Türkçe Olimpiyatları organizasyonunun, Konya, Trabzon, Adana, Tekirdağ, Samsun, Bursa, Ankara, İstanbul, Rize, Trabzon, Urfa, Kayseri (ki gerçekten çok güzeldi), Elazığ ayaklarını izledim. En kötüsü Konya ayağıydı, en kötü organizasyon Konya’daydı.
Bu yazıyı bunun için yazıyorum.
 
Şöyle de denebilir, peki niye yazıyorsun, yazma gündeme getirme, unutulsun ve bitsin, kötüde olsa gündemde olmaz, kimsede fark etmez, oldu gitti işte, niye gündeme getirmeye çalışıyorsun?
Efendim bu yazıyı bir daha kötü organizasyon olmasın, kötü olduğunda Konyalılar eleştiriyor bakın, demek için yazıyorum.
 
Konya niye bu kadar hafife alında, Konya’daki organizasyon hiçbir yaygın medyada canlı olarak verilmedi. Sadece iki tane yerel televizyon kanalında verildi. Bu bir haksızlıktır ama haksızlık bununla sınırlı değil.
 
Sahne çok kötüydü, ışık çok kötüydü. Sahne ile seyircilerin arasındaki boşluk çok fazla idi. Sunucu iyiydi evet ama katılımcılarla, konuklarla kontak kuramıyordu. Sahne alan öğrenciler başarılıydı ama ses kötüydü. Bir tanesi hariç hepsi önceden yapılmış kayıt yayını yapıldı ve canlı bir performans ortaya konmadı.
 
Işık çok kötüydü. Sahne alan öğrenciler sahnede o saçma ışık huzmesi içinde kayboldu. Sahne zemini, o kötü neon ışıkları da çok kötüydü.
Aynı gün Bursa ve Samsun organizasyonları vardı, ikisi de Konya’ya göre en az on kat daha güzeldi. Bursa on değil yüz kat daha güzeldi.
 
Efendim bizden söylemesi, konuştuğum herkesten şöyle bir eleştiri aldım, ifade edeyim, “biz parasını veriyoruz, İstanbullulara, Ankaralılara kalitesi yüksek bir organizasyon, bir şov olarak dönüyor. Bizim paralar Konya’ya gitmiyor” diyorlar. Tabi tam ayrıntıyı bilemiyoruz, bu doğru bir eleştiri mi onu da bilemiyoruz ama Konya’daki organizasyon çok kötüydü, onu ifade etmek istiyoruz, onu biliyoruz.
 
Sayın Ahmet Davutoğlu bütün yoğun gündemine rağmen Konya’ya bu organizasyon için geldi ve Sayın Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı, bütün Dünya’ya Konya’nın güzel bir tanıtımının yapılacağı bir organizasyon Konya’ya yapılmış büyük bir haksızlık olarak tarihe geçti…
  
Bilginiz olsun, bu eleştirileri bu organizasyon bir daha yapılmasın diye değil daha iyi bir şekilde yapılsın diye yazıyoruz. Yağmura rağmen stadyumu terk etmeyen (evet stadyumda çok kötü bunu da kabul ediyorum) evlerinde bu dev olacağını düşündüğü organizasyonu izlemek için bekleyen ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Konyalılarımız için bu organizasyon bir haksızlık olmuştur. İlgililerin dikkatine sunmak isterim, tekrar edeyim amacımız bu organizasyonun daha nitelikli bir şekilde yapılmasıdır, eleştirilerimizi de bunun için yapıyoruz. Yıkmak değil yapmak yani…
 
Umarım gelecek yıllardaki programlar Konya’nın büyüklüğüne uygun bir organizasyon olarak yapılır da Konya’ya yapılan haksızlık bir nebzede olsa giderilir.
 
Tekrar emeği geçen herkesi kutluyor ve bu büyük Türkçe Olimpiyatları Organizasyonunun büyük müjdelere vesile olmasını diliyorum, Allah emeği geçen herkesten razı olsun… Ama Konya’ya da haksızlık yapılmasın… 

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Selçuklu'da teravih buluşmaları devam ediyor
  • Konya'da fuhuş operasyonu
  • Konya'da cip takla attı: 1 ölü, 2 yaralı
  • Afganistan'da bombalı saldırı! Onlarca ölü var
  • "Zam olmaması için çalışıyoruz"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA