• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk-Amerikan İşadamları Konyada
10 Mart 2011 Perşembe 11:05

Türk-Amerikan İşadamları Konya'da

Türk-Amerikan İşadamları Derneği (TABA /AmCham) Ankara, İzmir ve Çukurova'dan sonra Kayseri ve Konya'da da şube açma kararı aldı.
Türk-Amerikan İşadamları Derneği (TABA /AmCham) Ankara, İzmir ve Çukurova'dan sonra Kayseri ve Konya'da da şube açma kararı aldı.
     TABA Genel Başkanı Uğur Terzioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 1987 yılında kurulan ve kar amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütü olan TABA'nın iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesi amacı taşıdığını belirtti.
     Bu amaç doğrultusunda Ankara, İzmir ve Çukurova'dan sonra Kayseri ve Konya'da da şube açma zamanı geldiğine karar verdiklerini bildiren Terzioğlu, 650'den fazla üyesi bulunan derneğin portföyünde Türk ve Amerikan şirketlerinin yanı sıra Avrupa şirketlerinin de üye olduğunu kaydetti.
     Terzioğlu, derneğin faaliyetleri hakkında şu bilgileri verdi:
     ''Derneğimizin merkezi İstanbul'da olup, Ankara, İzmir ve Adana'da şubesi bulunmaktadır. Amerikan Ticaret Odası Türkiye Temsilciliği olarak faaliyet gösteren TABA, Türkiye ve Amerika'da kurulu diğer sivil toplum kuruluşları ve kanun otoriteleriyle ortak çalışmalar yapılması, sorunların teşhisi, çözüm önerileri üretilmesi misyonlarını üstlenmiş bir sivil toplum örgütüdür. Başta derneğe üye KOBİ'ler olmak üzere, üye firmaların kurumsal altyapılarını güçlendirilmesi, rekabet güçlerinin artırılması yönünde rehberlik yapılması konularında da çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Derneğin, bu çalışmaları yürütmek üzere Devlet ve Diğer Kuruluşlarla İlişkiler, Üyelik, Aktivite, Proje Geliştirme ve İletişim, Telekom ve Bilişim, Enerji ve Altyapı, Hukuk ve Finans, Yayın, Tüketim Malları, Savunma Sanayi, Ulaşım Ve Turizm, AB ile Yatırım Ortamı ve Mevzuat, Gayrimenkul, Dünya Gazetesi Çalışma Komitesi ve Fikri Mülkiyet Hakları Komiteleri olmak üzere toplam 13 komitesi bulunmaktadır.''
     Uğur Terzioğlu, TABA'nın Avrupa Amerikan Ticaret Odaları Birliği (ECACC), Amerikan Ticaret Odaları Birliği (COCUSA) ve Amerikan-Türk Konseyi (ATC) üyesi olduğunu ifade etti.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA